פרקליט המדינה, משה לדור, אישר אתמול (רביעי) הגשת כתב אישום נגד רעיית היועץ המשפטי לממשלה, אביבה וינשטיין, בגין העסקת עובד זר בביתה בניגוד לחוק. גם במקרה דומה של העסקת עובד זר ללא רישיון בביתו של שר הביטחון, אהוד ברק, כתב האישום הוגש רק נגד האשה בבית.

בבית משפחת וינשטיין בהרצליה הועסק במשך כשנה עובד הודי בעבודות ניקיון, אף שאשרתו התירה לו לעסוק בעבודת סיעוד בלבד. דבר העסקתו נחשף ב"הארץ" בדצמבר 2010.

במאי האחרון המליצה רשות האוכלוסין וההגירה להעמיד לדין את אביבה וינשטיין לאחר שנחקרה באזהרה. בחקירתה טענה וינשטיין כי הניחה שהעסיקה את העובד באופן חוקי על פי מסמכים שהציג, וכי אינה יכולה לסייע לאנשי הרשות באיתורו שכן אין ברשותה את פרטיו המלאים. חוקרי הרשות גבו גם את עדותו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בפרשה, אך בניגוד לרעייתו, היועץ לא נחקר באזהרה.

לדור (מימין) ווינשטייןצילום: אמיל סלמן

חומר החקירה הועבר יחד עם המלצת הרשות האוכלוסין וההגירה לבחינת המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שוקי למברגר. אתמול אישר למברגר להגיש כתב אישום נגד רעיית היועץ. אם תורשע אביבה וינשטיין, יוכל בית הדין לעבודה להטיל עליה קנס כספי גבוה.

ב-2011 הוגש כתב אישום נגד רעיית שר הביטחון, נילי פריאל, בגין העסקת עובדת זרה בניגוד לחוק. בשני המקרים העבירה מיוחסת רק לאשה.

בניגוד לתיק של רעיית שר הביטחון נילי פריאל, שנסגר בטרם הועבר הטיפול במעסיקים עבריינים ממשרד התמ"ת לרשות ההגירה, ונפתח שם בשנית, הפעם נידון התיק כולו מלכתחילה במקום אחד – רשות האוכלוסין וההגירה.

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל מסר בתגובה כי "החלטת הפרקליטות לא לחקור באזהרה את היועץ המשפטי לממשלה בסוגיית העובד הזר היא החלטה מביכה. מי שלא מודע לעובד שמנקה את חדרו, לא יכול להיות האחראי על אכיפת החוק במדינת ישראל. וינשטיין לא יוכל לאכוף את החוק נגד מעסיקי עובדים זרים לא חוקיים בידיים נקיות". לטענת הפורום, "העובדה שחקירה כה פשוטה נמשכת במשך למעלה משנתיים, מעלה סימני שאלה קשים על התנהלות הפרקליטות. ראוי שמבקר המדינה יבחן את הטיפול בתיק, המהווה כתם על היועץ וינשטיין".לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ