אישום בגין הטרדות מיניות נגד ראש העיר קריית מלאכי

מוטי מלכה צפוי להודות במסגרת עסקת הטיעון שנחתמה עמו שהשתתף בהצבעות שנגעו לענייני מקורביו בעירייה. על פי ההסכם, הוא עתיד לעזוב תפקידו

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד ראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה במסגרת עסקת טיעון שהושגה עמו. כתב האישום מייחס למלכה שתי עבירות של הטרדה מינית כלפי שתי מתלוננות, ועבירה נוספת של הפרת אמונים.

מלכה הואשם גם בעבירה על חוק התכנון והבנייה. לפי כתב האישום, הוא השתתף בדיוני ועדת התכנון והבנייה בעירו, כאשר זו דנה בענייניהם של מקורביו,לא הודיע על כך לחברי הוועדה ואף נכח והשתתף בהצבעות שנגעו בענייניהם של אותם מקורבים.

על פי הסדר הטיעון שהושג עמו, מלכה יודה בעובדות כתב האישום ויורשע בהן, ועונשו יהיה שירות לציבור ופיצוי הולם למתלוננות. בפרקליטות הסבירו את החלטתם לחתום על הסדר טיעון עם מלכה, וטענו כי הוסכם עמו שיפרוש מתפקידו כראש העיר קריית מלאכי מיד לאחר הרשעתו בדין, וכי אף לא יתמודד בעתיד שוב על תפקיד זה.

ראש העיר קרית מלאכי לשעבר מוטי מלכה בבית המשפטצילום: אלון רון

בפרקליטות הסבירו כי "בהסדר הטיעון יש כדי לאזן באופן ראוי בין המעשים שביצע מוטי מלכה לפי עמדת התביעה, לבין היתרונות המושגים במסגרת ההסדר, ובהם תוצאה מיידית ולקיחת אחריות של הנאשם, הגנה על צנעת הפרט של המתלוננות בפרשיות השונות ושמירה על האינטרס הציבורי וביסוסו, שיבואו לידי ביטוי בין היתר בהתפטרותו הקרובה של מלכה ובהתחייבות שלו שלא להתמודד בבחירות הקרובות". על פי ההערכות, בית המשפט צפוי לאשר את הסדר הטיעון.

לדברי סנגורו של מלכה, עו"ד אבי חימי, "הסדר טיעון זה הוא מאוזן וראוי. אנחנו מברכים על ההסדר. צר לי על מסכת הייסורים שעבר ראש עיריית קריית מלאכי מוטי מלכה. מרשי בהסכמתו להתפטר, הנהיג נורמות ציבוריות ראויות".

אחת המתלוננות נגד מלכה מתחה ביקורת על ההחלטה. בשיחה עם "הארץ", אמרה האשה כי לדעתה העונש שעליו הוסכם בעסקת הטיעון הוא מזערי מאוד לעומת מה שיוחס לראש העיר. "מצד אחד הפרקליטות השכילה להבין כי הוא אינו יכול להמשיך בתפקידו כראש העיר לאחר שמעל בתפקידו", אמרה, "אבל העונש הוא חלקי ואינו מידתי.אי אפשר להתעלם מכל מה שקרה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ