קצין מג"ב, ניר סומך, זוכה מעבירת רצח והורשע בהריגה

סומך ירה למוות בשכנו לאחר שהטריד אותו ואת אשתו. השופטים: לא ניתן לשלול אפשרות שאדם מן הישוב, היה מגיע למצב של אובדן שלוות הרוח ומגיב בדרך האסורה

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכו את קצין מג"ב, רפ"ק ניר סומך, מעבירת רצח והרשיעו אותו בהריגה של שכנו לשעבר, בן טל.

סומך הואשם ברצח שכנו לשעבר, לאחר שירה בו למוות בקיבוץ זיקים בספטמבר 2009. בין טל לבין אשתו של סומך, טלי, היתה הכרות מוקדמת ונטען כי הוא הטריד את בני הזוג. סומך טען כי הטל הטריד אותם ואף איים עליהם. כן טען כי הירי נבע מהגנה עצמית.

הרכב השופטים קבע כי טענת ההגנה העצמית אינה תואמת את הממצאים והראיות, "הנאשם ירה במנוח שלוש יריות לפחות. ירייה אחת לחזה שלא פגעה ושתי יריות לראשו. אחת פגעה בראשו והשנייה בצווארו. מדובר בירי לחזה ולראש שעלול להיות קטלני... לאחר שמיעת הראיות נראה לנו שלא זו בלבד שהנאשם לא הצליח לעורר ספק באשר להגנה עצמית, הנאשם גרם למות המנוח מתוך הכנה וכוונה להמיתו", נכתב.

ניר סומך, שנת 2009צילום: אילן אסייג

עם זאת השופטים, ברוך אזולאי, נתן זלוצובר ויעל רז-לוי, אמרו כי הכרעת הדין "התקבלה מחמת הזהירות ומחמת הספק" והבהירו כי סומך זוכה מעבירת הרצח נוכח "אפשרות סבירה שלא התקיים בנאשם אלמנט העדר הקנטור".

"המנוח הטריד את אשת הנאשם, עד כדי כך שנאלצו לעבור דירה, והגיע עד לבית הנאשם בבחינת 'לכבוש את המלכה בבית'...לא בלי היסוס, בנסיבות הספציפיות והמיוחדות של מקרה זה, בשים לב לעוצמתו החריגה וטיבו של אותו קנטור ממושך, אותה הטרדה בלתי פוסקת שרדפה אחרי הנאשם וטלי, נראה לנו, מחמת הספק, כי יש אפשרות שעל רקע כל האמור, היה בהגעת המנוח לקיבוץ זיקים לבית הנאשם, בצירוף יציאת המנוח מהרכב באוחזו במנעול ההגה (שאותה אנו מניחים מחמת הספק), וקריאתו לנאשם 'תירה, תירה', כדי לבסס אירוע מפתיע, במידה שעלולה לגרום לו לאבד את עשתונותיו" נכתב בהכרעת הדין.

 עוד נכתב כי: "האמור הינו אירוע בלתי צפוי שהיה שונה במהותו מהאירועים הקודמים לו ומהווה עליית מדרגה מהמעשים הקודמים שהם שיצרו את אותו קנטור מצטבר... שילוב הדברים מוביל למסקנה, גם אם לא בלי היסוס, כי מחמת הספק לא ניתן לשלול אפשרות שגם אדם מן הישוב, היה עלול להגיע למצב של אובדן שלוות הרוח ולאבד את השליטה העצמית, ולהגיב בדרך האסורה בה הגיב הנאשם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ