כתב אישום: שדד בנקים באיומי אקדח ורצח מאבטח

גבי קורסונסקי, מי שהוגדר על ידי המשטרה "האופנובנק 2", מואשם ברצח המאבטח יניב אנגלר בסניף הבנק בבאר יעקב ובשוד של למעלה ממיליון שקלים ו-29 אלף דולר

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

כתב אישום ברצח וב-14 מעשי שוד מזוין הוגש היום (שני) נגד גבי קורסונסקי, מי שהוגדר על ידי המשטרה "האופנובנק 2". על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז המרכז לבית המשפט המחוזי בלוד, קורסונסקי ביצע את העבירות הללו "באופן סדרתי, ייחודי ושיטתי" ותוך שימוש בנשק בשנתיים האחרונות.

כתב האישום מתאר את שיטות הפעולה של השודד הסדרתי: הוא נהג להגיע לסניף הבנק שבחר לשדוד, כשהוא מסתיר את פניו באמצעות קסדה ופריטי לבוש שונים, וכאשר הוצב מאבטח בפתח הסניף, בחר להשתלט עליו באיומי אקדח וליטול ממנו את נשקו. לאחר מכן, נכנס קורסונסקי לתוך הסניף, ירה באוויר באקדחו והורה לנוכחים לשכב על הרצפה. באיומי אקדח הוא גרם לעובדי הבנק לסור לכספות ולמסור לו את הכסף שהיה מצוי בהן, ולעתים אף הוציא בעצמו את הכסף מקופות הבנק.

כתב האישום מתאר בהבלטה גם את שהתרחש ב-15 לאוגוסט 2011, ושבגינו מואשם קורסונסקי ברצח. אז, שהה המאבטח יניב אנגלר בכניסה לבנק הפועלים בבאר יעקב. אנגלר הודיע לקורסונסקי כי אינו יכול להיכנס לבנק כשהוא חבוש קסדה, וחסם בגופו את כניסתו למקום. מאבק בין השניים הוביל לכך ש"הנאשם ירה ביניב באמצעות האקדח, מטווח מגע, שלושה כדורים לפחות", לשון כתב האישום.

גבי קורסונסקי לאחר הארכת מעצרו בבית משפט השלום ברמלהצילום: תומר אפלבאום

בעקבות הירי, נפל המאבטח אנגלר ארצה, ולפי כתב האישום קורסונסקי ניצל את ההזדמנות, נטל את האקדח שלו והכניסו למכנסיו. "הנאשם דילג מעל יניב בעודו מתבוסס בדמו, ונכנס אל תוך הבנק. באמצעות האקדח ירה הנאשם באוויר, לכיוון התקרה, ואמר לנוכחים בבנק 'זה שוד'". לאחר מכן, נטש קורסונסקי את המקום כאשר ברשותו 6,000 שקלים שנשדדו. הוא המשיך בנסיעה על הקטנוע שלו למעלה מקילומטר, אז נטש את כלי הרכב הדו-גלגלי, נמלט לבית חברתו (המכונה בכתב האישום א"א), כשבידו שקית עם בגדים להחלפה וכפפות. הוא שהה בבית חברתו כשעה, התקלח, ועזב את המקום.

לדבריה של א"א המובאים בבקשת הארכת המעצר, היא חשדה כי קורסונסקי הוא זה שביצע את השוד והרצח, ועל כך סיפרה לחברותיה, ואף הטיחה זאת בפניו. קורסונסקי, לדבריה, כעס עליה, הכחיש ואמר כי "תסבך אותו" עם אמירותיה. א"א מסרה עדות במשטרה, אשר מפלילה את קורסונסקי במעשים.

כחודשיים לאחר מכן, שב קורסנוסקי למעשיו, וביצע שוד בסניף בנק של מרכנתיל דיסקונט בראשון לציון. הפעם, הצליח לשדוד 80 אלף שקלים במזומן. קורסונסקי נתפס לבסוף בעת מעשה, כשניסה לשדוד סניף של בנק מזרחי טפחות בנס ציונה בתחילת חודש דצמבר האחרון. בעת מעצרו היה ברשותו אקדח טעון בשישה כדורים, ובזירה אף נמצא תרמיל של אחד הכדורים אותו ירה בעת השוד.

מבקשת המעצר שהוגשה נגדו עולה כי בקטנוע אותו נטש קורסונסקי לאחר השוד בבאר יעקב בו נרצח אנגלר, נמצאו טביעות אצבע של הנאשם על גבי לוחית הזיהוי הגנובה. זאת ועוד, בתשאול שנערך לו במשטרה הוא הודה בביצוע שני מעשי השוד האחרונים (האחד בבת ים והשני בנס ציונה, שם נתפס), אך מלבד זאת שמר על זכות השתיקה ולא הגיב לשאלות החוקרים.

לפי כתב האישום, קורסונסקי שדד למעלה ממיליון שקלים במזומן, ועוד כ-29 אלף דולר, ב-14 מעשי שוד מזוין שונים. בקשת המעצר של הנאשם עד תום ההליכים מציינת כי קורסונסקי, בן 31 מראשון לציון, השוהה במעצר מזה כחודש וחצי, "לא בוחל באמצעים כולל רצח אדם, לשם בצע כסף. עובדות האישום השישי (המתייחס לשוד בו נהרג אנגלר) מלמדות אודות האכזריות והזלזול בחיי אדם בהם נוקט המשיב - לאחר שרצח את המאבטח (אשר ביקש למנוע ממנו להיכנס לבנק בעודו חבוש בקסדה), דילג המשיב מעליו, והמשיך וביצע את השוד, הכל לשם בצע כסף".

עו"ד שחר חצרוני, המייצג את קורסונסקי מסר בתגובה כי "מדובר בחקירה שנמשכה שנה וחצי, כאשר הנאשם שהה כחודשיים במעצר, ובכל התקופה הזו לא הוטחה בפניו ראייה ישירה אחת הקושרת אותו לשלל האירועים, לרבות אירוע הרצח".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ