נשיא ביה"ד לעבודה לשעבר נגד נתניהו: פגיעה בביה"ד היא פגיעה בשלטון החוק

השופט אדלר הזהיר מפני יוזמת ראש הממשלה לפרק את בתי הדין לעבודה. "מי שחושב לפגוע בבית משפט בגלל פסיקה, מחר ינסה לפגוע בבג"ץ"

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

"כל פגיעה בבית הדין לעבודה זו פגיעה בשלטון החוק", כך אמר היום (חמישי) נשיא בית הדין לעבודה לשעבר, השופט בדימוס סטיב אדלר, על יוזמת משרדי ראש הממשלה והאוצר לפרק את בתי הדין לעבודה.

"מי שחושב ואפילו מעלה על דעתו לפגוע בבית משפט בגלל פסיקה של בית המשפט, מחר ינסה לפגוע בבג"ץ ובבית המשפט העליון", אמר בכנס אילת לעבודה של לשכת התיאום של ארגוני המעסיקים.

כלת פרס ישראל לחקר המשפט, פרופ' רות בן ישראל, אמרה על היוזמה: "לא יקום ולא יהיה ביטול בתי דין לעבודה בישראל. אני מבטיחה שנצעד ברחובות למען בית הדין לעבודה".

אדלר אמר כי "אני בטוח שראש הממשלה, שגדל על תורת ז'בוטינסקי ומנחם בגין לא ייתן יד ויכחיש מיד כל שמועה וכל הצעה לפגוע בבית המשפט, גם אם זה בית הדין לעבודה וגם אם זה בג"ץ. לשלטון החוק יש חשיבות בדמוקרטיה, וגם ראש הממשלה יגיד זאת. אנחנו צריכים להסתכל סביבנו על המדינות השכנות שאין בהן דמוקרטיה ואין יציבות ולברך על המצב שלנו".

אדלר הוסיף כי העברת סמכויות בית הדין לעבודה לבתי משפט השלום תוביל לעומס תיקי עבודה על שופטים לא בקיאים, ותגרום לכך שתיקים לא יזכו לתשומת הלב הראויה. הוא סיפר כי שופטים פנו אליו בבקשה שיפעל למניעת העברת סמכויות בתי הדין לעבודה לבתי משפט השלום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ