ענת קם דורשת 2 מיליון שקלים מ"הארץ": "חשיפתי הסבה לי נזקים עצומים"

קם, שמרצה 3.5 שנות מאסר בעקבות הדלפת מסמכים צבאיים סודיים לעיתונאי אורי בלאו, מאיימת שאם לא תקבל את הסכום, תפנה לבית המשפט

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ענת קם, שמרצה 3.5 שנות מאסר לאחר שהדליפה מאות מסמכים מסווגים לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו, פנתה לפני כ-10 ימים למו"ל "הארץ", עמוס שוקן, בדרישה לפיצוי של שני מיליון שקלים על נזקים שנגרמו לה, לטענתה, בעקבות התנהלות "הארץ" בפרשה.

במכתב ששיגר לשוקן עורך דינה של קם, אילן בומבך, נטען כי "קם רואה בך ובחלק מעובדי העיתון אחראים ישירים, או שילוחיים, לחשיפתה כמקור. חשיפה זו הסבה למרשתי נזקים עצומים". בומבך מציין כי במשך שנתיים קם היתה נתונה במעצר בית מלא, וכי מעצרה קטע את התפתחות הקריירה שלה, הן בעבודתה באתר וואלה והן בלימודיה האקדמיים.

עורכי הדין מיבי מוזר וטל ליבליך, המייצגים את "הארץ", מסרו בתגובה: "קיבלנו את המכתב. על פניו אין בטענות שמופיעות בו ממש".

ענת קם בדיון בעניינה בבית המשפט, בשנה שעברהצילום: אמיל סלמן

קם העבירה לבלאו אלפי מסמכים על גבי כונן פלאש, שהוציאה מלשכת אלוף פיקוד מרכז בעת שירותה הצבאי. "היא דרשה כי ממנו (מבלאו – נ"ט) כי כתנאי למסירת המסמכים, הוא לעולם לא יגלה מהיכן הגיעו אליו המסמכים", נטען במכתב, "למרשתי נגרמו נזקים כבדים כתוצאה מהעובדה ש'הארץ' לא שמר עליה כמקור עיתונאי".

קם דורשת כאמור שני מיליון שקלים כהסכם פשרה לדבריה, ולפי עורך דינה אם "הארץ" לא יקבל את ההצעה, היא תפנה בעניין בית המשפט.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ