היועמ"ש: נפעל ביד קשה נגד גילויי הגזענות בבית"ר

וינשטיין הודיע ליו"ר הקבוצה קורנפיין כי בכוונתו לכנס דיון מיוחד בנושא לאור גילויי הגזענות במשחקים האחרונים. "לא ניתן להשלים עם התופעה", אמר

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום (שלישי) ליו"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, כי בדעתו לפעול בנחישות למניעת גילויי הגזענות והאלימות שנראו במשחקים האחרונים בעקבות צירוף שני שחקנים מוסלמים לקבוצה. "על הציבור בישראל להוקיע כל גילוי של גזענות, ועל רשויות האכיפה – על זרועותיהן השונות – מוטלת המלאכה למגר, ביד קשה וללא מורא, כל גילוי מעין זה אשר חוצה את הרף הפלילי", כתב וינשטיין, "בדעתי לוודא כי הנושא יטופל בדרך מיטבית".

וינשטיין הודיע כי "משטרת ישראל והפרקליטות יפעלו בנחישות באמצעות הכלים המשפטיים שבידיהן, הפליליים והמנהליים, כדי למנוע גילויי אלימות וגזענות וכדי להביא את האחראים לכך לדין". הוא הוסיף כי בכוונתו לכנס בקרוב דיון מיוחד בהשתתפות הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות המדינה, במשטרת ישראל ובמשרד הספורט, לבחינת מדיניות האכיפה והענישה כלפי עבריינות וגזענות במגרשי הספורט.

וינשטיין ציין כי בדיון זה, בכוונתו לתת את הדעת להמלצות שהוועדה המייעצת לבחינת הפעלת החוק לאיסור אלימות בספורט בראשות ניצב (בדימוס) דוד צור הגישה לשרת הספורט לפני כמה חודשים. המלצות אלו עסקו בין היתר ביישום מדיניות האכיפה נגד עבירות אלימות וגזענות במגרשי הספורט. כמו כן, וינשטיין כתב כי בכוונתו לבקש המלצות לבחינת שינויי חקיקה אפשריים, כגון מתן תמריצים לאגודות ולמועדוני ספורט שיפעלו להגברת הסובלנות.

תמונות העונה של בית"ר ירושליםצילום: שרון בוקוב

בנימה אישית הוסיף היועץ: "הנני מוטרד ביותר נוכח ההתפרצות האחרונה של גילויי גזענות קשים ומכוערים בקרב קבוצה מסוימת של אוהדי מועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים, וזאת עקב צירופם של שני שחקנים בני הדת המוסלמית למועדון זה. אף אם תופעה זו איננה מאפיינת את רוב אוהדי הקבוצה, אלא רק מיעוט קולני בקרבם, לא ניתן להשלים עמה, להקל בה ראש או ליתן לה להתפתח ולהתפשט בכל דרך שהיא".

וינשטיין כתב כי "מערכת אכיפת החוק מחויבת לעשות כל שביכולתה כדי לתת לקבוצת בית"ר ירושלים את המעטפת הראויה, על מנת שהקבוצה תוכל להמשיך בדרך המבורכת בה היא נוקטת של מלחמה בגזענות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ