מצלמת המשטרה מגלה: 30 קליעים נורו לעבר רז אטיאס

ב"עובדה" נחשף כי מתנדבי המשטרה היו הראשונים לפתוח באש לעבר הנער שאיים להתאבד יחד עם חברתו. המשפחה מבקשת לפתוח את התיק

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

סרטון המתעד את הזמן שחלף מאז הגיעו מתנדבי המשטרה לזירה בה איים הנער רז אטיאס להתאבד יחד עם חברתו באוקטובר שעבר, חושף כי המתנדבים הם אלו שפתחו ראשונים באש. בסרטון, שחשף הערב (שלישי) איתי אנגל בתוכנית "עובדה", נשמעים הדי ירי של כ-30 קליעים. בשבוע שעבר החליטו במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) לסגור את התיק בטיעון שהשוטרים פעלו בהתאם להנחיות וכי קרוב לוודאי שאטיאס מת מקליע שהוא ירה. 

משפחתו של אטיאס יוצאת כעת למלחמה במאבק נגד ההחלטה לסגור את התיק ומבקשת למנות שופט-חוקר לפרשה. עורך דינם של בני משפחת אטיאס, שהתראיין ל"עובדה", האשים את המתנדבים בהוצאה להורג של ממש. "התבצע ירי של דקה, מארבעה כיוונים, 30 כדורים - כולל וידוא הריגה. זאת לא התנהגות רשלנית, זו הוצאה להורג". אמר עו"ד איתן ענבר שהוסיף כי "צוות המשא ומתן המשטרתי, שמיועד בדיוק למצבים מהסוג הזה, לא היה שם. במקום זה, רואים איך המתנדבים מסתערים על הרכב עם אצבע קלה על ההדק".

בהודעת מח"ש שפורסמה עם סגירת תיק החקירה נכתב כי "השניים אותרו בשעת לילה מאוחרת לאחר שהמנוח שנהג ברכב התנגש במעקה בטיחות והרכב נעצר. מתנדבי המשטרה שזיהו את הרכב הבחינו במנוח אוחז באקדח ומכוונו לעבר ראשה של חברתו ולסירוגין גם לעברם. הם קראו לו להניח את הנשק ואף ביצעו ירי אזהרה באוויר. נוכח הסכנה המוחשית שנשקפה מהמנוח לחיי אדם, ביצעו המתנדבים ירי מדורג, תחילה באוויר, בהמשך לכיוון גלגלי הרכב ואף לעבר פלג גופו התחתון של המנוח מבעד לדלת הפתוחה. המנוח ירה אף הוא ובחילופי היריות נפצע אחד המתנדבים באורח קל בראשו. בשלב זה ניתנה הוראה ע"י מפקד הכוח לבצע ירי לעבר המנוח כדי לנטרל את הסכנה. בתום האירוע חולצה חברתו של המנוח מהרכב ללא פגע והמנוח נמצא ברכב ללא רוח חיים".

אנשי המחלקה לחקירות שוטרים אמרו כי ייתכן שרז אטיאס הוא זה שהמית את עצמו: "ממצאי החקירה העידו כי המנוח נפגע מכמה יריות, בין היתר בגבו ובראשו, אולם על פי חוות דעת מומחים שהתבססו על סדרת בדיקות מעבדה קיימת אפשרות סבירה כי ירייה הקטלנית שפגעה בראשו של המנוח מטווח קרוב, מקורה בירי מאקדחו שלו", נכתב בהחלטת מח"ש.

ממח"ש נמסר בתגובה ל"עובדה": "מח"ש בחנה את נסיבות המקרה הטראגי בחינה מעמיקה תוך התייחסות למכלול חומר הראיות, שהסרט הינו רק חלק ממנו, ואיננו בבחינת חזות הכל. חומר הראיות בכללותו מלמד כי מתנדבי המשטרה היו רשאים בנסיבות העניין לירות על מנת לנטרל את המנוח, שסיכן את חיי המתנדבים ואף איים להרוג את חברתו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ