יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

וועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר אישרה את שחרורו של האסיר עופר גמליאל ממחתרת בת עין. בחודש הבא יתקיים דיון בנוגע לשלומי דביר, שותפו לניסיון פיגוע באמצעות עגלת תופת בבית הספר לבנות בשכונת אבו טור. על פי דרישת המדינה, השחרור יעוכב בשבעה ימים.

פרשת מחתרת בת עין החלה בשנת 2002, כאשר השב"כ עצר מספר מעורבים שתכננו לפוצץ עגלת תופת בחזית בית הספר לבנות בשכונת א-טור במזרח ירושלים.

בשנת 2003 הורשעו גמליאל ודביר בניסיון לביצוע פיגוע. דביר עצמו נעצר במקום בו אמור היה הפיגוע לצאת אל הפועל, עם עגלת התופת. השניים נידונו ל 15 שנות מאסר אותן החלו לרצות ביוני 2002. דביר וגמליאל קיבלו את המאסרים הממושכים ביותר לעומת שאר חברי החוליה, כמה מהם כבר סיימו לרצות את עונשם.

גמליאלצילום: אמיל סלמן / ג'יני

בחודש מאי 2012 ביקשו השניים לנכות שליש מתקופת מאסרם. הם נימקו זאת בחרטה שהביעו ובהתנהגותם הטובה בכלא. ל"הארץ" נודע כי בפרקליטות התקיימו מספר ישיבות בעניין בהשתתפות וינשטיין וכהן, שבתומן החליטו השניים להביע את התנגדותם לשחרור המוקדם. עם הגשת הבקשה הביעו היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וראש השב"כ, יורם כהן, התנגדות לשחרורם המוקדם של דביר וגמליאל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ