המתלוננת על אונס בת 5 במודיעין עילית: שיקרתי כדי לעורר מודעות

במשטרת מחוז ש"י אמרו כי חרף שינוי הגרסה, בכוונתם להמשיך בחקירת הפרשה. נבדק החשד כי גורמים בעיר לחצו עליה לשנות את גירסתה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

תפנית משמעותית בחקירת חשד לאונס ילדה בת חמש בעיר החרדית מודיעין עילית וניסיון ההשתקה שלו. ערוץ 2 דיווח אמש כי רכזת גנים, שדיווחה למשטרה על המקרה, שינתה את גרסתה וטוענת כעת כי בדתה את התלונה. לדברי הרכזת, "מטרתה היתה לזעזע ולהעלות את המודעות לסוגיית התקיפות המיניות בעיר" ולא להתלונן על מקרה נקודתי.

"רציתי לזעזע את אמות הסיפים. לא חשבתי שיקרה משהו אדיר עם התערבות של המשטרה והליכים פליליים", אמרה הרכזת בראיון מבלי שנחשפה, "אני שומעת ונחשפת לכל כך הרבה פגיעות מיניות. החלטתי להשמיע את הזעקה של הילדים הרכים וידעתי שאם לא אעשה צעד שיזעזע את המערכות הרלבנטיות, שום דבר לא ייעשה".

הרכזת הוסיפה וסיפרה בראיון כי היא עצמה נפלה קורבן להתעללות מינית כשהיתה נערה. "החיים שלי נמחקו בגיל 16. לא ידעתי למי לפנות, זה היה לפני הרבה שנים. הגורמים הרלוונטיים שהיו אמורים לטפל - לא שיתפו פעולה כמו שצפינו". בהתייחס לשאלה למה לא סיפרה לשוטרים ששיקרה, ענתה: "אני מתנצלת, הייתי בסערת רגשות. לא הייתי עם עורך דין. זו פעם ראשונה שנחשפתי למשטרה ולא ידעתי מה לעשות".

במשטרת מחוז ש"י אמרו כי חרף שינוי הגרסה, בכוונתם להמשיך בחקירת הפרשה. החקירה צפויה להתמקד כעת בשאלה אם מישהו איים על העדה ודרש ממנה לשנות גרסה. "כל החקירה תלויה כרגע בהצהרתה. אם יתברר שהיא שיקרה - היא תועמד לדין", אמר קצין במחוז.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ