אישום: הזמינו נשים מאוקראינה לעסוק בזנות בישראל

לפי האישום, השלושה, תושבי הצפון ותיירת מאוקראינה, הקימו בית זונות בקרית מוצקין והציעו לגולשות באתר הכרויות מאות שקלים עבור כל לקוח

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד שלושה מעורבים בסחר בנשים. הנאשמים בפרשה הם אלכסנדר וויציצקי, בן 34 מקרית חיים, פאדי הוארי, בן 36 מנצרת, ואיוונה קובזר, בת 26, אזרחית אוקראינה. לפי האישום, בדצמבר האחרון חברו השלושה יחד עם מעורב נוסף בפרשה, רומן גרינברג שמסתתר ומסרב להסגיר את עצמו, במטרה לגרום לנשים המתגוררות באוקראינה לעזוב את ארצן ולבוא לישראל לשם העסקתן בבית זונות הנמצא בדירה ברחוב דרך עכו בקרית מוצקין.

השלושה מואשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, גרימה לעזיבת המדינה לשם זנות, ניסיון לגרימה לעזיבת המדינה לשם זנות, ניסיון לסחר בבני אדם, החזקת מקום לשם זנות וכן סרסרות. בינואר נחתו בארץ שתי נשים שעזבו את אוקראינה כדי לעסוק בזנות, ונערכו כמה ניסיונות לגרום לנשים נוספות לבוא בישראל, אותן איתרו באמצעות אנשי קשר באוקראינה, בתמורה לתשלום של 1,000 דולר לכל אשה שתבוא לישראל.

השלושה נעצרו לפני שבועיים לאחר חקירה שבוצעה בידי היחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה. המשטרה גבתה את עדויותיהן של הנשים שבאו לארץ מאוקראינה, ביצעה האזנות סתר לנאשמים וגבתה עדויות לקוחות שנהגו להתקשר למכשירי טלפון של הנאשמים.

שלושת הנאשמים בבית המשפט המחוזי בחיפה, היוםצילום: רמי שלוש

הנאשמת איוונה קובזר הגיעה לישראל באשרת תיירת בת שלושה חודשים יחד עם בתה ביוני 2012 ועברה לגור יחד עם וויציצקי, אותו הכירה קודם לכן באוקראינה. ביחד, הנאשמים גייסו 10,000 שקל כדי לקדם את עסקם. קובזר פנתה לנשים באתר היכרויות באוקראינה והציעה להן לבוא לישראל, כשהיא מציגה את עצמה בשם "אלונה". בהתכתבות היא הסבירה לנשים כי הן יוכלו להרוויח סכומי כסף נכבדים בעיסוק בזנות, וכי נשים שכבר היו בישראל חזרו הביתה מרוצות.

שתי נשים הסכימו לבוא לישראל, ולבקשתה של קובזר העבירו לה את תמונותיהן. וויציצקי הבטיח לשתיים כי הן יעבדו ב"ליווי", ו"שומר" יסיע אותן ללקוחות לשם מתן שירותי מין. הוא הוסיף כי המחיר בעד מעשה זנות נע בישראל בין 250-150 דולר לשעה וכי את מחצית הסכום אותו יקבלו מהלקוחות הן יעבירו לו. הוא הבטיח לשתיים שישכור עבורן דירה למגורים, ואחרי שישיבו לו את עלות השכירות, הן ישכרו דירה על חשבונן.

על פי כתב האישום, וויציצקי והוארי קיבלו 100 שקלים עבור כל מעשה זנות של אשה שעבדה בבית הזונות. פרקליטות מחוז חיפה ביקשה היום לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים. מעצרם הוארך לבסוף עד קבלת החלטה אחרת.

מוקדם יותר השבוע, ובתום מאבק משפטי שנמשך יותר משנה, התיר בית המשפט המחוזי בתל אביב ל"הארץ" לפרסם את שמו של דודו דגמי, אחד מסוחרי הנשים הגדולים שפעלו בישראל. השופט חאלד כבוב הגדיר בעבר את דגמי כ"רוח החיה" מאחורי רשת הסחר בנשים שפעלה בארץ ומעבר לים, במדינות חבר העמים, בריטניה ובלגיה. דגמי היה בכיר המעורבים ברשת, שארבעה מחבריה נשלחו ל-18-3 שנות מאסר בישראל וחבר נוסף ברשת נשלח ל-18 שנות מאסר בכלא הרוסי.

השופט כבוב נענה לבקשת "הארץ" לאחר שהתגלה כי דגמי - שחתם על הסכם עד מדינה בתמורה להפללת חבריו - לא עמד בהתחייבותו לחדול מפעילות עבריינית והורשע בסחיטה באיומים יחד עם ראש ארגון פשיעה. כבוב התיר לפרסם את שמו של דגמי, אך לא את תמונתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ