הח"כ לשעבר שחשוד בהטרדה מינית: מיכאל רצון

רצון כיהן בעבר כסגן שר מטעם הליכוד ועד לאחרונה שימש יו"ר של חברה ממשלתית. ארבע מתלוננות שעבדו עמו טוענות כי הטריד אותן מילולית. הוא מכחיש בתוקף

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

סגן השר לשעבר מיכאל רצון מהליכוד הוא הדמות הבכירה החשודה בהטרדה מינית. בעקבות הדיווחים על חקירתו וגל השמועות שנפוץ בעקבותם הוא ביקש הערב (ראשון) לפרסם את שמו. רצון, ששימש בעבר כסגן שר ועד לאחרונה כיהן כיו"ר החברה הממשלתית נת"ע (נתיבי תחבורה עירונית), נחקר במשטרה בחשד שהטריד מינית ארבע נשים שעבדו עמו. הוא מכחיש בתוקף את המיוחס לו.

באחרונה התקבלו במשטרה ארבע תלונות של עובדות בנת"ע, שתיארו דפוס פעולה דומה מצד הח"כ לשעבר הכולל הטרדות מילוליות בעלות גוון מיני. בין היתר סיפרה אחת המתלוננות כי רצון אמר לה: "אם תרזי, תהיי הרבה יותר סקסית". מתלוננת אחרת טענה כי הוא ניסה לקבוע עמה פגישה ביותר מהזדמנות אחת.

לאחרונה הסתיימה תקופת כהונתו של רצון כיו"ר החברה והוא המתין להחלטה של שר התחבורה ישראל כץ על חידושה. כשהבין שהוגשו נגדו תלונות, פנה למשרד עורכי דין וכן שכר את שירותיו של יועץ התקשורת אבי בניהו, דובר צה"ל לשעבר. בניהו מסר בתגובה שהוא מייעץ למשרד עורכי הדין ולא לח"כ לשעבר באופן ישיר.

מיכאל רצוןצילום: דודו בכר

פרקליטו של רצון, עו"ד יובל ששון, מסר בתגובה: "התלונות שאמיתותן נבדקת כעת על ידי המשטרה הוגשו כחלק ממסכת רחבה של רדיפה אחר מרשי. מרשי שיתף פעולה באופן מלא עם המשטרה והשיב על כל שאלות החוקרים. ישנן ראיות חד משמעיות המזימות את הטענות נגדו. בטוחתני כי מרשי לא יזקק להוכיח חפותו בבית המשפט באשר סופה של חקירה זו להיסגר במהרה לאחר בירור קצר של העובדות. בכוונת מרשי להביא לחשיפת מי שעומד מאחורי רדיפה זו ולהביא לטיהור שמו".

רצון מצטרף לשורה של נבחרי ציבור בהווה ובעבר, שהסתבכו בפרשיות של הטרדה מינית. לפני שבועיים הגישה פרקליטות מחוז דרום כתב אישום נגד ראש העיר קרית מלאכי מוטי מלכה, במסגרת עסקת טיעון שהושגה עמו. כתב האישום מייחס למלכה שתי עבירות של הטרדה מינית כלפי שתי מתלוננות, ועבירה נוספת של הפרת אמונים.

בסוף 2012 הורשע ח"כ לשעבר אליעזר (צ'יטה) כהן בביצוע מעשה מגונה בדיילת אל על. על פי כתב האישום, במהלך טיסה לניו יורק מישש כהן את החזה של הדיילת בעוד אשתו ישנה לצדו. 

בסוף 2010 הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב את נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, בשתי עבירות אינוס ובעבירת מעשה מגונה בכוח. ב-2007 הורשע השר לשעבר חיים רמון בעבירה של מעשה מגונה על כך שנישק חיילת במשרד ראש הממשלה בניגוד לרצונה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ