הורי תינוקות רמדיה התלוננו: הטילו את האשמה על הש"ג

תגובות מעורבות על זיכויים החלקי של בכירי החברה באחריותם בפרשה. הדירקטור מילר: פסק הדין מדבר בעד עצמו, המשפחות לא משות מלבי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הורי הפעוטות שנפגעו מצריכת הפורמולה הצמחית של רמדיה התאכזבו היום (רביעי) מכך שהכרעת הדין שניתנה הבוקר הפנתה אצבע מאשימה לחברת הומאנה הגרמנית ולא הטילה אחריות על נאשמי חברת רמדיה הישראלית בפרשה.

"אני לא מרגיש מסופק מכל הכרעת הדין, אמר אלי אולנובסקי, "רוב הזמן מדובר על חברת הומאנה. סמכתי על הגוף הישראלי, על רמדיה, הם אשמים". לדבריו, מי שהוטלה עליו אחריות, מהנדס המזון, הוא הש"ג. "אני צפיתי את מה שקרה, שהש"ג יהיה אשם, זה מה שאמרתי אתמול וזה מה שקרה".

מיכל זיסר אמרה כי "זה גלגול מוחלט של האשמה לפתחה של חברת הומאנה. זה מוגזם כי בסך הכול קניתי רמדיה ולא הומאנה". לגבי זיכויו של המנכ"ל גדעון לנדסברגר, אמרה זיסר: "לא ברור לי למה הוא לא הורשע. הוא מנכ"ל החברה ואני לא חושבת שאפשר לטעון שהפן המקצועי לא היה שייך לו. על (משה) מילר אני איכשהו יכולה להבין שהוא לא עסק בתחום". לדבריה, "השופטת עסקה בפן המקצועי. היא חייבת הוכחה מעל כל ספק סביר. התחושה שלי היתה שעשתה כל שיכלה בצורה מאוד מקצועית".

הורי הפעוטות בביהמ"ש, הבוקרצילום: תמר מצפי

לדברי אם נוספת, אביבה מנצור, "כל עונש יהיה כאין וכאפס לעומת מה שהבת שלי עוברת. אני רוצה להאמין שהם באמת בדקו והוציאו את הצדק לאור. מעניינת אותי הבת שלי ולהמשיך לתת חיים לבת שלי".

הנאשם משה מילר אמר לאחר הדיון כי "בית המשפט אמר את דברו. פסק הדין מדבר בעד עצמו. לא הייתי מעורב וזה הוכח. המשפחות לא משות מלבי, אני חושב על זה כל יום". הנאשמים פרדריק בלק וגדעון לנדסברגר סירבו להגיב.

עו"ד נתי שמחוני, שייצג את מהנדס המזון, פרדריק בלק, אמר כי "הכרעת הדין ארוכה, ניאלץ ללמוד אותה. לא לתוצאה הזאת ייחלנו". עו"ד אלי לשם, שייצג את המנכ"ל לנדסברגר, אמר כי "בית המשפט קבע בפירוש שהאשמה המרכזית בפרשה היתה בגרמניה, שם נעשו דברים בלתי נתפשים. בית המשפט קבע מפורשות כי גידי לא ידע ולא יכול היה לדעת על הוצאת התיאמין".

עו"ד נוית נגב, שייצגה את הדירקטור מילר, אמרה: "אני חושבת שבית המשפט קיבל החלטה אמיצה מאוד ועשה צדק עם מילר וקבע שאין לו אחריות לאסון הנורא שקרה".
התובע עו"ד אור ממון אמר בתגובה להכרעת הדין כי "פרשת רמדיה היא עצובה וטרגית. כתוצאה ממזון תינוקות פגום נגרמו פגיעות קשות עד כדי מוות. מדובר בפרשה סבוכה. הפרקליטות בחרה להגיש אישום נגד בכירי רמדיה על כך שהפיצו מזון פגום בישראל. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות כלפי אחד הנאשמים. נשקול את צעדינו לגבי האחרים. גם ההרשעה היא כאין וכאפס לכאב שנגרם לנפגעי העבירה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ