כתב אישום נגד רעייתו של היועץ המשפטי לממשלה

האישום הוגש נגד אביבה וינשטיין בלבד, למרות שהעובד הזר הועסק בביתם המשותף של בני הזוג. במאי 2011 הוגש כתב אישום דומה נגד נילי פריאל

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד אביבה וינשטיין, אשת יהודה וינשטיין, בגין העסקת עובד זר שלא כדין.

יש לציין שהעובד הזר הועסק שלא כחוק בביתם המשותף של הזוג וינשטיין, אולם כתב האישום הוגש נגד אביבה וינשטיין בלבד. למרבה האירוניה, על כתב האישום חתומה נציגת היועץ המשפטי לממשלה, מאחר ופורמאלית כל התובעים בהליך פלילי ממונים על ידי היועץ המשפטי לממשלה.

על פי כתב האישום, העובד, אזרח הודו, הועסק בבית משפחת וינשטיין בהרצליה במהלך שנת 2009 בעבודות משק בית שונות. זאת, על אף שאשרתו התירה לו לעסוק בעבודת סיעוד בלבד. דבר העסקתו . "במועדים הרלוונטיים לכתב האישום העובד לא היה אזרח ישראל או תושב בה ולא היה רשאי לעבוד אצל הנאשמת", נכתב בכתב האישום, "הנאשמת העסיקה את העובד בתקופה בעבודות משק בית שלא על פי היתר כדין".

במאי האחרון המליצה רשות האוכלוסין וההגירה להעמיד לדין את . בחקירתה טענה וינשטיין כי הניחה שהעסיקה את העובד באופן חוקי על פי מסמכים שהציג, וכי אינה יכולה לסייע לאנשי הרשות באיתורו שכן אין ברשותה את פרטיו המלאים. חוקרי הרשות גבו גם את עדותו של היועץ המשפטי לממשלה בפרשה, אך בניגוד לרעייתו, היועץ לא נחקר באזהרה.

ב-2011 הוגש , בגין העסקת עובדת זרה בניגוד לחוק. בשני המקרים העבירה מיוחסת רק לאשה.

בניגוד לתיק של רעיית שר הביטחון נילי פריאל, שנסגר בטרם הועבר הטיפול במעסיקים עבריינים ממשרד התמ"ת לרשות ההגירה, ונפתח שם בשנית, הפעם נידון התיק כולו מלכתחילה במקום אחד – רשות האוכלוסין וההגירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ