המשטרה תבדוק את המכתב המייחס לסער קשר רומנטי עם עובדת לשכתו

היועמ"ש הורה לבדוק את המכתב אך עדיין לא הוחלט לפתוח בחקירה פלילית. הכותבת פונה לראש הממשלה ומבקשת שלא ימנה את סער לשר החינוך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הורה לבדוק את המכתב שהופץ בקרב חברי ליכוד בגנותו של שר החינוך גדעון סער. במכתב האנונימי, החתום בראשי תיבות שמה של העבודת, נטען בין השאר כי שר החינוך, גדעון סער, ניצל את מעמדו וניהל קשר רומנטי עם אחת מעובדות לשכתו. המכתב הופנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה שלא למנות שוב את סער לתפקיד שר החינוך. לעת עתה מדובר בבדיקה ראשונית בלבד, ולא בפתיחת חקירה פלילית. ככל הנראה, תיבחן גם הטענה שהמכתב זויף במטרה להזיק לסער.

למרות שהמכתב נחתם בראשי התיבות של שמה של העובדת, זו הכחישה כי כתבה אותו. בלשכתו של סער סירבו להתייחס לעניין, אך מקורבים אמרו כי מדובר בזיוף, שנועד לפגוע בשר החינוך מבחינה פוליטית. לא השר סער ולא העובדת הגישו תלונה על זיוף המכתב.

"אני כותבת לך מכתב זה לאחר מחשבות רבות והיסוסים רבים", נפתח המכתב המופנה לראש הממשלה נתניהו, "הבנתי שהקשר הזה (עם השר סער, א"ק) היה בעייתי מאוד, ובעצם היה ניצול מעמדו של שר החינוך אשר פגע בי והשאיר משקעים קשים עד היום. תקופה זו לא קלה עבורי מכיוון שכולם במשרד יודעים במה מדובר".

גדעון סער. הפרקליטות תבדוק את התנהלותוצילום: אוליבייה פיטוסי

"אני פונה אליך בבקשה אחת שלא תמנה את גדעון סער לשר החינוך בממשלתך הבאה", נכתב בהמשך המכתב, "לא ראוי ולא מוסרי שהוא, מוכשר ככל שהוא, יהיה שר חינוך שאמור לשמש דוגמא לדור הצעיר". המכתב מסתיים במשפט הבא: "אני מקווה שלא לעסוק בזה יותר, אך אם כבודו ירצה להיפגש עימי אנשי לשכתך יידעו לאתר אותי במספר שיחות לכמה אנשים במשרד החינוך". לפני שבועיים, כאשר פורסם לראשונה קיומו של המכתב, סירבו במשרד ראש הממשלה להגיב בעניין.

ממשרד המשפטים נמסר כי "בעקבות פנייה שהגיעה ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה, שעסקה במכתב שהעלה טענות נגד השר גדעון סער, שהופץ לגורמים רבים ושהועלו ספקות לגבי אמינותו, הורה היועץ המשפטי לממשלה בשבוע שעבר, לאחר היוועצות משותפת, לקיים בדיקה ראשונית של המכתב, לרבות שאלת אמיתותו ונסיבות כתיבתו, באמצעות משטרת ישראל. בדיקה זו טרם נסתיימה. נבקש לציין עוד, כי בניגוד לפרסומים, היועץ המשפטי לממשלה לא נדרש ולא התבקש להידרש לסוגיית מינויו של מר סער לתפקיד שר בממשלה הבאה".

גורם משפטי בכיר אמר ל"הארץ" כי ההחלטה לבדוק את המכתב התקבלה כחלק מנוהל שגרתי הנהוג בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, כשם שנבדק כל מכתב המגיע אל שולחנו. לאור כך, עדיין לא ידוע אם החקירה תתפתח בסופו של דבר לחקירה פלילית. עד כה, לא הגיב סער לפניית "הארץ" לקבל תגובה בנושא.

גורמים במשרד החינוך הגיבו הערב להחלטת היועץ המשפטי. "טוב שתהיה בדיקה. השמועות האלה רצות במשרד כבר המון זמן והאמת היא שכולם שמחו שזה סוף סוף מתפרסם – שהאמת תצא לאור. לדברי אחר הגורמים, מנכ"ל משרד החינוך, דלית שטאובר, ידעה גם היא על השמועות אולם בחרה שלא לעשות עמן דבר. ביחס לטענה זו הגיבה המנכ"לית ואמרה כי "לא היו דברים מעולם". במקביל, רבים במשרד החינוך מסרבים עדיין להגיב, כפי שסירבו במהלך החודשים האחרונים.

מוקדם יותר היום פנתה התנועה לאיכות השלטון ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה בדרישה שיבדקו את המכתב. "מכתב התלונה נגד שר החינוך מחייב בירור וחקירה פלילית נחושה ומהירה", כתבו. התנועה ביקשה לבדוק גם את אמינות המכתב ונסיבות כתיבתו "נוכח האינטרס הציבורי, העובדה כי מדובר באישיות ציבורית בכירה, וההשלכות של החקירה הפלילית - בין אם מדובר בזיוף ובין אם לאו"

מקורבים לסער אמרו שהמכתב מזויף, ונועד ככל הנראה לפגוע בשר החינוך מבחינה פוליטית. לדבריהם, ״המקום הראשון בפריימריס מייצר לא מעט אויבים״. בלשכת שר החינוך סירבו להגיב לעניין.

העובדת הכחישה שכתבה את המכתב, ולדבריה, גם הפרטים הנוגעים לה במכתב אינם נכונים. אביה של העובדת אמר בעת פרסום המכתב, שאינו מעוניין להגיב. במשרד ראש הממשלה סירבו אז להתייחס לעניין.

ככל הידוע, למשטרה לא הוגשה תלונה על החשדות לזיוף המכתב, שנועד לכאורה להשפיע על הרכב הממשלה הבאה ולסכל את קידומו של סער, המועמד לתפקיד שר האוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ