העובדת בלשכת סער: "המכתב הוא זיוף, מנסים לפגוע בו"

בשיחה עם "הארץ" אמרה העובדת כי "אין לי קשר למכתב וכל הדברים שכתובים בו לא היו ולא נבראו". היועמ"ש הורה למשטרה לבחון את המסמך

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

העובדת בלשכתו של שר החינוך גדעון סער, מכחישה כל קשר למכתב שלכאורה נשלח בשמה והמשטרה בודקת ולתוכנו. המכתב כלל טענות לפיהן סער קיים מערכת יחסים בלתי הולמת איתה תוך ניצול מרותו. "אין לי כל קשר למכתב הזה וכל הדברים שכתובים בו לגבי לא היו ולא נבראו", אמרה בשיחה עם "הארץ".

לדבריה, המכתב זויף על ידי גורמים שמנסים לפגוע בסער. "אין במכתב שום דבר נכון", אמרה. "מי ששלח אותו הוא אדם עלוב נפש שרצה לפגוע בשמו הטוב של שר החינוך ובשמי שלי".

גם שר החינוך וגם היא ידעו על קיומו של המכתב מזה כמה שבועות אך נמנעו מלהגיש תלונה למשטרה בגין חשד לזיוף. "אין לי עניין להציף את הדבר הזה", הסבירה העובדת. "כל הגשת תלונה למשטרה רק תפגע בי".

גדעון סערצילום: אוליבייה פיטוסי

העובדת גם הכחישה קיומה של מערכת יחסים רומנטית בינה לבין סער. "היחסים ביני לבין שר החינוך מקצועיים לחלוטין", אמרה. "כל מערכת יחסים אחרת שמנסים לייחס לי לא היתה ולא נבראה. זה סיפור מעוות וחולני. יש משהו תמוה שלוקחים מסמך ומוסיפים ראשי תיבות שלי. יש כאן מישהו שמנסה לפגוע בשר ומשתמש בשם שלי. אני לא יודעת מי מנסה לפגוע ומי עומד מאחורי זה".

מוקדם יותר הורה היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לבדוק את המכתב שהופץ בקרב חברי ליכוד בגנותו של שר החינוך. במכתב האנונימי, החתום בראשי תיבות שמה של העובדת, נטען בין השאר כי שר החינוך, גדעון סער, ניצל את מעמדו וניהל קשר רומנטי עם אחת מעובדות לשכתו. המכתב הופנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה שלא למנות שוב את סער לתפקיד שר החינוך. לעת עתה מדובר בבדיקה ראשונית בלבד, ולא בפתיחת חקירה פלילית. ככל הנראה, תיבחן גם הטענה שהמכתב זויף במטרה להזיק לסער.

"אני כותבת לך מכתב זה לאחר מחשבות רבות והיסוסים רבים", נפתח המכתב, "הבנתי שהקשר הזה (עם השר סער, א"ק) היה בעייתי מאוד, ובעצם היה ניצול מעמדו של שר החינוך אשר פגע בי והשאיר משקעים קשים עד היום. תקופה זו לא קלה עבורי מכיוון שכולם במשרד יודעים במה מדובר".

"אני פונה אליך בבקשה אחת שלא תמנה את גדעון סער לשר החינוך בממשלתך הבאה", נכתב בהמשך המכתב, "לא ראוי ולא מוסרי שהוא, מוכשר ככל שהוא, יהיה שר חינוך שאמור לשמש דוגמא לדור הצעיר". המכתב מסתיים במשפט הבא: "אני מקווה שלא לעסוק בזה יותר, אך אם כבודו ירצה להיפגש עימי אנשי לשכתך יידעו לאתר אותי במספר שיחות לכמה אנשים במשרד החינוך". לפני שבועיים, כאשר פורסם לראשונה קיומו של המכתב, סירבו במשרד ראש הממשלה להגיב בעניין.

ממשרד המשפטים נמסר כי "בעקבות פנייה שהגיעה ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה, שעסקה במכתב שהעלה טענות נגד השר גדעון סער, שהופץ לגורמים רבים ושהועלו ספקות לגבי אמינותו, הורה היועץ המשפטי לממשלה בשבוע שעבר, לאחר היוועצות משותפת, לקיים בדיקה ראשונית של המכתב, לרבות שאלת אמיתותו ונסיבות כתיבתו, באמצעות משטרת ישראל. בדיקה זו טרם נסתיימה. נבקש לציין עוד, כי בניגוד לפרסומים, היועץ המשפטי לממשלה לא נדרש ולא התבקש להידרש לסוגיית מינויו של מר סער לתפקיד שר בממשלה הבאה".

גורמים במשרד החינוך אמרו בתגובה להחלטת וינשטיין כי "טוב שתהיה בדיקה. השמועות האלה רצות במשרד כבר המון זמן והאמת היא שכולם שמחו שזה סוף סוף מתפרסם – שהאמת תצא לאור. לדברי אחר הגורמים, מנכ"ל משרד החינוך, דלית שטאובר, ידעה גם היא על השמועות אולם בחרה שלא לעשות עמן דבר. ביחס לטענה זו הגיבה המנכ"לית ואמרה כי "לא היו דברים מעולם". במקביל, רבים במשרד החינוך מסרבים עדיין להגיב, כפי שסירבו במהלך החודשים האחרונים.

ככל הידוע, למשטרה לא הוגשה תלונה על החשדות לזיוף המכתב, שנועד לכאורה להשפיע על הרכב הממשלה הבאה ולסכל את קידומו של סער, המועמד לתפקיד שר האוצר.

השתתפו בהכנת הידיעה: אור קשתי, עפרה אידלמן וטלילה נשר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ