אלי אשכנזי

אלמוני ירה הערב (שני) לעבר מכוניתו של זוהר חדד, אחיו של אלדד חדד שהיה אחד מהשוטרים שהורשעו בפרשת "השוטרים הנוקמים". אשתו של זוהר חדד היתה במכונית בעת הירי אולם היא לא נפגעה. היורה נמלט מהמקום והמשטרה פתחה בסריקות. התקרית אירעה ברחוב הגלבוע בעיר. לפני שבוע התגלו באזור זה חלקים של מטען חבלה מוסתרים בארגז חול של ילדים.

ביולי 2011 נורה אלדד חדד ונפצע בינוני-קשה. הוא נורה בפתח בית הכנסת בו התפלל, השוכן ליד ביתו. בעקבות הירי אושפז במחלקה לטיפול נמרץ ועבר מספר ניתוחים. האח זוהר חדד נורה גם הוא בעבר, בעת שישב במשרד של מתנ"ס בעיר. גבר חמוש באקדח נכנס למשרד וירה ברגלו. במשטרת נהריה טענו שהסיבה לירי הזה היא סכסוך בינו ליורה, שחדד התלונן עליו בעבר.

בפרשת "השוטרים הנוקמים" הורשעו ארבעה שוטרי משטרת נהריה  על פי הרשעתם, השוטרים יניב אשור, יוסי לוי, רמי מוסא וליאור חדד, הניחו בשנת 2006 מטעני חבלה מתחת למכוניתו של העבריין מיכאל מור ועל אדן חלון בבית השייך לו, כדי לנקום בו על סדרה של תקריות שבהן הושלכו רימוני יד לעבר בתי שוטרים ואישי ציבור בעיר. ב-2011, הנשיא שמעון פרס קיבל את המלצתו של שר המשפטים יעקב נאמן, וקיצר את עונשם של הארבעה בתום ריצוי שני שליש מתקופת מעצרם.

לאחר הירי לעבר אלדד חדד, קיבלו הארבעה בחזרה רישיונות להחזקת נשק אישי להגנה עצמית, לאחר שאיבדו אותו בעקבות הרשעתם והאקדחים המשטרתיים שהיו ברשותם הוחזרו למשטרה. לאחר שחרורם מהכלא זכו הארבעה לאבטחה, אך לא יכלו לשאת נשק. לאחר הירי, הוגברה האבטחה, ואף הוצמד לכל אחד מהם מאבטח.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ