משכורתו של ראש העיר פ"ת עוקלה בשל חוב בסך חצי מיליון שקל

אורי אהד, שהחליף את יצחק אוחיון לאחר פרישתו, נקלע לחובות כשהתמודד על ראשות העירייה ב-2008, והפסיד. יש לו 12 תיקים פתוחים בהוצאה לפועל

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

ההוצאה לפועל הוציאה צו עיקול על משכורתו של ראש עיריית פתח תקווה הנכנס, עו"ד אורי אהד, בשל חובות. נכון לחודש שעבר, לאהד 12 תיקים פתוחים בהוצאה לפועל, וחובו מסתכם ביותר מחצי מיליון שקלים.

עד לאחרונה היה אהד חבר מועצת העיר פתח תקווה, אשר אינו מקבל שכר. אולם בעקבות פרישתו של יצחק אוחיון, מועצת העיר בחרה בו לראשות העירייה, עד לבחירות המקומיות שיתקיימו באוקטובר השנה. שכרו של אהד כראש העירייה עומד על כ-38 אלף שקלים בחודש.

אהד עומד בראש הסיעה העצמאית "שיא". הוא התמודד לראשות העירייה ב-2008, אך הפסיד לאוחיון. על פי הדיווח למבקר המדינה, סיעת "שיא" הוציאה 3.9 מיליון שקלים בבחירות המקומיות, וזכתה לארבעה מושבים במועצת העיר. לפיכך, היתה זכאית למימון של כמיליון שקלים מתקציב המדינה. בעקבות ההשקעה הגדולה, נקלע אהד לחובות כבדים.

ראש עיריית פתח תקווה, אורי אהדצילום: זאב שטרן

לשכת ההוצאה לפועל בתל אביב הורתה לעירייה לעקל את נכסיו של אהד המצויים ברשותה, עד לכיסוי חוב בסך 68,595 שקלים לחברת המרת הכספים "נתיבי ברכה" מבני ברק. החברה קיבלה מלקוח המחאה ללא כיסוי של אהד. לבקשת עו"ד מירב שחר, ממשרד עו"ד גולדמן ושות', המייצגת את החברה, ההוצאה לפועל הוציאה את צו העיקול לפני שלושה שבועות, זמן קצר לאחר כניסתו של אהד לתפקידו כראש העירייה. ייתכן שנושים נוספים יפנו כעת להוצאה לפועל כדי לנקוט בצעד דומה בתיקי החוב האחרים נגד אהד.

מיד לאחר כניסת אהד לתפקיד, דרש ממנו עו"ד איציק ברוורמן, חבר מועצת העיר פתח תקווה, לחשוף את רשימת האנשים כלפיהם יש לו חובות, ולהתחייב שלא לדון בענייניהם. באותו יום פיטר אהד את ברוורמן מתפקיד סגן ראש העיר. "יש חשש כבד לגבי יכולת התפקוד שלו ויכולת קבלת ההחלטות", אמר אתמול ברוורמן בשיחה עם "הארץ". לדבריו, "לא ייתכן שאדם במעמדו מצד אחד יהיה חייב כל כך הרבה כסף ומצד שני יסרב למסור דין וחשבון לציבור. אדם שחייב כספים יכול להיות נתון ללחצים שונים. זה עלול גם להשפיע על שיקול דעתו, בעיקר אם חלק מהאנשים שהוא חייב להם כספים הם בעלי אינטרסים בפתח תקווה".

בתגובה להוצאת צו העיקול נמסר אתמול מלשכת ראש עיריית פתח תקווה, אורי אהד, כי "עם כניסתו לתפקיד ראש העיר הורה ראש העיר לכלל הגורמים העירוניים למלא בדייקנות ובהקפדה יתרה את כלל ההוראות המתקבלות בעירייה מגורמי הממשל השונים ובכללם משרדי ממשלה ורשויות האכיפה וזאת ללא קשר לנשוא ההוראה. הנחיה ברורה זו תבוצע במלואה גם במקרה זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ