אלמונים הציתו את רכבו של ראש עיריית חדרה חיים אביטן

אביטן אמר כי אינו חושד בעבריינים בעיר, שלפי החשד היו מעורבים בהצתות קודמות, אלא דווקא בחברי האופוזיציה העירונית, עקב פיזור המועצה

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

אלמונים הציתו אמש (שלישי) את רכבו של ראש עיריית חדרה, חיים אביטן, בזמן שחנה סמוך לביתו ברחוב השושנים בשכונת בית אליעזר בעיר. זמן קצר קודם לכן נשרפו מחסנים באזור התעשייה שבהם אוחסנו מיצגי העדלאידע, המתוכננת להתקיים ביום שישי הקרוב. הרכב, מסוג סקודה שחורה, נשרף כליל. משטרת חדרה פתחה בחקירה, ואולם עד כה אין חשודים במעשה. אביטן אמר כי אינו חושד בעבריינים הפועלים בעיר, אלא דווקא בחברי אופוזיציה וגורמים פוליטיים ש"הקנאה שהוציאה אותם מדעתם".

אין זו הצתת הרכבים הראשונה של עובדי העירייה, ובמאי 2009 הוצתו שני רכבים של שני עובדי עירייה בכירים, בהם עוזרו של ראש העיר. במשטרה חשדו אז כי הרקע למעשים הוא חיכוכי העירייה עם עבריינים בעיר, סביב בתי עסק שמפעילים העבריינים כחלק מתוכנית השיקום שלהם. באותה תקופה הוצא צו הריסה למזנון שנבנה באופן לא-חוקי ביער חדרה וניתן על ידי העירייה לאסיר המשוקם אשר טוויל. טוויל נחשד שאיים על בנו של אביטן, ואולם חוסר שיתוף פעולה מצד בנו של אביטן עם המשטרה, הוביל לשחרורו של טוויל.

בעת האחרונה אף התערבו גורמים ממשלתיים - בהם המשטרה והפרקליטות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות – בנושא אכיפת רישיונות העסק שמפעילים העבריינים בעיר, לאחר שהעירייה נמנעה מלעשות כן. מדובר בין השאר במזנון העירייה שהופעל על ידי דודי מלכה, המסעדות על חוף הים בגבעת אולגה שהופעלו על ידי דודי מלכה וחני ג'רבי, הקיוסק שבמחלף אולגה שבבעלות מקורבו של ראש העיר, יהושע אטדגי, ועוד. חלקם נהרסו מאז.

ראש העיר חדרה חיים אביטןצילום: נמרוד גליקמן

עם זאת, ראש העיר אביטן רמז כי מאחורי המעשים עומדים חברי אופוזיציה שאינם מכהנים יותר כחברי מועצה, לאחר שתקציב העירייה לא אושר על ידם ועל פי חוק, המועצה נאלצה להתפזר. משרד הפנים החליט אז כי ראש העיר יישאר בתפקידו והעיר תנוהל על ידי ועדה קרואה המורכבת מנציגי משרד הפנים.

"את המציאות הפוליטית בחדרה כולם מכירים", אמר אביטן בראיון ל"קול ישראל", "יש חברי אופוזיציה מתוסכלים על זה שמשרד הפנים פיזר אותם, והקנאה על הפיתוח המואץ בכל תחומים בעיר מוציאה אותם מדעתם. מדובר גם בפוליטיקאים אופוזיציונרים שלא מפסיקים להסית את הציבור ואת כל המשרדי הממשלה, הפרקליטות וכנגד עובדים בכיריים בעירייה. הם לא בוחלים באמצעים. אלה אנשים מנוולים, מוגי לב, שאין להם לא דין ולא דיין. הגיע הזמן שבמדינה שלנו ישימו יד על אותם מסיתים ומכפישים".

חברת האופוזיציה חדווה יחזקאלי אמרה בתגובה לדברים כי מדובר ב"האשמה חמורה, שיש בה הסתה מפורשת. כבר העברתי הודעה לאביטן שאם לא יתנצל, נכנס את כל חברי האופוזיציה לשעבר בעיריית חדרה ונפנה לערכאות משפטיות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ