אל"מ הורשע שלקח קונסולת משחקים מחנות במודיעין בלי לשלם

קצין התותחנים הודה בהסדר טיעון כי לקח את המכשיר בגלל סכסוך עם בעל החנות. התביעה מבקשת להורידו בדרגה ולגזור עליו חודשיים מאסר

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

קצין צה"ל ששימש כמפקד אגד ארטילרי הורשע היום (רביעי) על פי הודאתו בכך שלקח קונסולת Wii מחנות בקניון במודיעין. בעקבות האירוע הושעה הקצין מצה"ל ולאחר מכן פרש מהשירות הצבאי.

הפרשה התרחשה ב-2009. הקצין, אלוף משנה ליאור רוזנטל, תועד במצלמות האבטחה של החנות כשיצא ממנה עם המכשיר שלקח. בבירור שערכו לו מפקדיו הוא הכחיש כל קשר למקרה, וטען כי נפל קורבן לסחיטה מצד בעל העסק. ב"קול ישראל" שודרה הקלטת שיחה בין בעל החנות לקצין, בה האחרון הודה כי טעה. "אני יודע לבוא ולהגיד 'טעיתי, אשלם על זה – אני מוכן ללכת רחוק מאוד כדי לנקות את שמי", אמר לבעל החנות, "הלכתי רחוק מדי, קורה לי לפעמים. לפעמים אני מאבד את העשתונות. בגלל זה אני אל"מ זקן".

בדצמבר 2011 הוגש נגד רוזנטל כתב אישום בעבירות גניבה, זיוף מסמכים בכוונה לקבלת דבר, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראייה. כתב האישום המקורי תיאר מקרה אחר בו ניסה רוזנטל לזייף מסמך בחקירה, ולפיו היה אמור לטעון שהחזיר לחנות כונן קשיח ולא את ה-Wii שנגנב. אותו מסמך הוצג לפרקליטות הצבאית בעת שנערך שימוע בעניינו של רוזנטל. לבסוף הסכימו הצדדים שהאחרון נטל את הקונסולה לידיו, לא גנב אותו, והחזיר אותו לאחר יממה. 

היום הוצג הסדר הטיעון בעניינו של רוזנטל בבית הדין הצבאי בקריה, שמייחס לו התנהגות בלתי הולמת - עבירה פחותה ביחס לזו שבה הואשם תחילה. הוא הודה בכך שנטל לידיו את הקונסולה מהחנות, וזאת על רקע סכסוך שהיה בינו לבין בעל החנות. מלבד זאת, הוא הודה כי לקח מתוך תיק החקירה בעניינו מכתב התנצלות שניסח לבעל החנות, אשר היה בכתב ידו ובחתימתו ואישר את מעשיו ואת לקיחת הקונסולה. הקצין החליף את המכתב במסמך אחר שיצר, שנראה היה כמזויף, כדי שלא יהיה ניתן להשתמש במכתב המקורי בעת המשפט בעניינו. 

"כתב האישום שונה לאין ערוך ממה שהיה תחילה", אמר סנגורו של רוזנטל, עו"ד אבי עמירם, "זה קצין שזכה בשני פרסי הצטיינות, כסרן וכמפקד אגד. מדובר בסכסוך אזרחי שלמרבה הצער הגיע לפתחו של בית הדין". 

שני הצדדים מבקשים לגזור על רוזנטל הורדה לדרגת לסא"ל, חודשיים מאסר בפועל שיומרו בעבודות צבאיות ועונש מאסר על תנאי. בית הדין יכריע אם לקבל את ההצעה, וגזר דינו של רוזנטל יינתן בעוד כשלושה שבועות. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ