כתב אישום

חתכה ורידים אך קיבלה הוראה לספק שירותי זנות ב"שרוולים ארוכים"

הפרקליטות הגישה הבוקר כתב אישום נגד גיא חסיד - חבר נוסף ברשת הסחר בנשים הגדולה בישראל, החשוד כי הפעיל את בית הבושת של הארגון בקפריסין

שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון שפורר

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אביגיא (גיא) חסיד, תושב אשקלון בן 30, בגין סחר בבני אדם לשם עיסוק בזנות, קשירת קשר לסחר שכזה ועבירות נוספות.

חסיד חשוד כי נמנה על חברי רשת הסחר בנשים הגדולה ביותר שנחשפה בישראל עד היום. רשת זו שלחה זרועות גם אל מעבר לים ופעלה בין היתר בבריטניה, קפריסין, רוסיה ובלגיה. בתחילת 2012 נגזרו על ארבעה מחברי הרשת, שהבכיר בהם הוא רמי סבן, חקלאי מהיישוב מגדים, עונשי מאסר של 18-3 שנים - זאת אחרי שנעצרו בשנת 2009, עם חשיפת הרשת.

חסיד לא היה בארץ בעת המעצר של הארבעה, ובשבוע שעבר הוסגר מטורקיה, נעצר וכעת הוגש נגדו כתב אישום. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכות הדין פיה גלבר וניצן שפיר מהפרקליטות, בשנים 2007-2008 קשר חסיד קשר עם אחרים ובראשם רמי סבן, לסחור בנשים לשם העסקתן בזנות בקפריסין. לצורך כך, השקיע ביחד עם סבן ואחרים, מאות אלפי דולרים בפתיחת בית בושת בקפריסין, הפעילו לאחר הקמתו, וגרם לעשרות נשים לעזוב את המדינות בהן התגוררו לשם העסקתן בזנות.

רמי סבן. 18 שנות מאסרצילום: מוטי קמחי

בשבוע שעבר, אחרי מאבק משפטי ממושך שניהל "הארץ", באמצעות עורכת הדין טל ליבליך, ממשרד עורכי הדין ליבליך-מוזר, התיר בית המשפט לפרסם את זהותו של הסוחר הבכיר ביותר לצד סבן ברשת הסחר בנשים עליה נמנה גם חסיד: דודו דגמי. שלא כחבריו לרשת, דגמי מסתובב עד היום חופשי - זאת לאחר שחתם על הסכם עד מדינה, וחשף את פעילות הרשת בתמורה לסגירת 24 תיקים חמורים שנפתחו נגדו במשטרה.

כפי שחשף תחקיר מוסף "הארץ", דגמי הפך בינתיים לאיל נדל"ן המבצע עסקים במאות מיליוני שקלים ושותף של בני משפחתו של שוטה חובל, עד לאחרונה מנהל מחלקת הרישוי והפיקוח על הבנייה בעירית תל אביב, וזאת כאשר לא זנח את עולם הפשע. בשנה שעברה הורשע בסחיטה באיומים, לאחר שחבר לראש ארגון פשע יפואי כדי לפנות שוכר שהפריע למקורבו של דגמי בקידום פרויקט ענק של מאות מיליוני שקלים. תמורת זאת, קיבל דגמי תשלום של מאות אלפי שקלים. התשלום הועבר לחברה שהיתה שייכת אז לדגמי ולעו"ד יוסי חן – אחיינו של חובל.

במקביל, הגיעו תלונות נוספות למשטרה על סחיטות באיומים לכאורה שביצע דגמי בפרויקטים נוספים השייכים לו או למקורביו – אך תלונות אלו נסגרו. למרות הרשעתו וחרף התלונות הנוספות שהוגשו נגדו, הפרקליטות והמשטרה המשיכו להגן על דגמי ואף תמכו בבקשותיו לבית המשפט כי החיסיון על שמו לא יוסר.

כתב האישום שהוגש הבוקר נגד חסיד חושף עוד טפח מהתנהלותה המשומנת והאכזרית של רשת הסחר בנשים שבראשה עמדו דגמי וסבן. לפי כתב האישום, בסוף 2007 קשר חסיד קשר עם סבן ואחרים לפתוח, להחזיק ולנהל מועדון לשם עיסוק בזנות בקפריסין. חסיד, סבן ושותפיהם שילמו מידי חודש שכירות של 26 אלף דולר עבור המבנה בו פעל המועדון. בנוסף, חושדת הפרקליטות כי חברי הרשת השקיעו מאות אלפי דולרים בשיפוץ המועדון ובהפעלתו, בקבלת רישיון עבורו, בהשגת אישורי עבודה למלצרים בו ועוד.

לטענת הפרקליטות, בין 2007-2009 איתר סבן באמצעות אנשי קשר שלו "נשים מתאימות המוכנות להגיע לקפריסין ולעבוד בה במתן שירותי מין".  בהמשך, מימנו חסיד, סבן ושותפיהם בדיקות רפואיות לנשים שנסחרו על ידם, וכן שילמו לשלטונות קפריסין את המס שנדרש עבורן, בעלות, הכוללת את הוצאות הטיסה, של כ- 7,500$ לכל אישה – מפרט כתב האישום.

עוד טוענים בפרקליטות כי הנשים גבו מכל לקוח 200 דולר, ומסרו את הכספים ובכלל זה את חלקן בכספים אלה – לידי חסיד, סבן או לידי אחרים מטעמם. הנשים אולצו לעבוד שבעה ימים בשבוע, ללא הפוגה בין לקוח ללקוח, לרבות בימי המחזור החודשי, הוטלו עליהן קנסות בשל התנהגותן ובמידה והן ביקשו לעזוב את קפריסין ולשוב למולדתן לפני סיום תקופת עבודה בת חצי שנה, הוטל עליהן קנס כספי ניכר ולא הועברו לידיהן כל הכנסותיהן מתקופת עבודתן.

כמו כן נטען בכתב האישום, כי בכוונה להשליט משמעת אצל הנשים ולהביא אותן לעשות את שהוא וסבן מורים להן ללא עוררין, הפעיל חסיד, בעצמו, באמצעות אחרים מטעמו או ביחד עם סבן, על הנשים שנסחרו על ידם, אמצעי שליטה, פיקוח ומשמעת נוקשים, ובכלל זה הרים עליהן את קולו בצעקות, נקט באלימות פיזית כלפי חלק מהנשים, וכן איים על חלק מהנשים בפגיעה שלא כדין בגופן או בחיי משפחותיהן.

"במקרה אחד, במהלך התקופה, באפריל 2008 , עת ניהל הנאשם (חסיד, ש"ש) את המועדון ופיקח על עבודת הנשים במקום", מתאר כתב האישום, "חשב עובד מטעמו של הנאשם כי אחת הבחורות, אשר יצאה להפסקה קצרה מטעמי היגיינה נשית, השתהתה יתר על המידה וגמל לה בצעקות וכן בסטירה בפניה. בתגובה, נקלעה הבחורה למצוקה, נטלה סכין, חתכה את הוורידים בשתי ידיה, והובהלה על ידי הנאשם לטיפול רפואי פרטי, שם נתפרו פצעיה. למחרת, ועל אף הכאבים שאחזו בה, הורה סבן לבחורה, על דעת חסיד, להגיע ולעבוד במועדון, כשהיא לובשת חולצה עם שרוולים ארוכים".

פרקליטו של חסיד, עו"ד נס בר נתן, מסר בתגובה: "אין חולק שמר חסיד עבד במועדון בקפריסין כשכיר. מדובר במועדון חשפנות אשר מחוץ לשעות העבודה יכלו הבנות לצאת עם לקוחות אם חפצו בכך. המועדון הרוויח את כספו משהייה של לקוחות עם הבנות במועדון ומשתייה ואוכל, ואין מדובר בבית בושת. מר חסיד עבד כשכיר במקום אחרי שהובהר לו כי מדובר במקום שמאפשר פעילות כזו על פי חוק. המקום לווה על ידי עורך דין מקומי שאישר את הדברים ומר חסיד לא היה מעורב ברכישה של נשים בשום צורה ואופן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ