מפכ"ל המשטרה: המסמך המכפיש את סער מזויף

המשטרה אינה מתכוונת לבחון את תוכן המכתב, המייחס לשר קשר רומנטי עם עובדת בלשכתו, אלא מתמקדת בשאלה מי עומד מאחוריו - והאם נועד לפגוע בשר

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים44
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, קבע היום (שלישי) כי "מסמך סער", המייחס לשר החינוך היוצא קשר רומנטי עם עובדת בלשכתו - מזויף. , שהופץ בקרב חברי הליכוד, בעקבות הוראה של היועץ המשפטי לממשלה. לצורך החקירה גבתה המשטרה גם את עדותה של מ.כ – העובדת שחתומה כביכול על המכתב ואשר מוזכרת בו כזו שעימה ניהל סער קשרים רומנטיים. כעת בודקים במשטרה מי עומד מאחורי המסמך והאם היה ניסיון מכוון לפגוע בשר.

לפני כשבועיים הורה לממשלה לערוך בדיקה ראשונית של המכתב. זמן קצר לאחר מכן אמרה העובדת לה מיוחס המכתב כי הוא מזויף. " וכל הדברים שכתובים בו לגבי לא היו ולא נבראו", אמרה בשיחה עם "הארץ". בלשכתו של סער סירבו להתייחס לעניין, אך מקורבים אמרו כי מדובר בזיוף, שנועד לפגוע בו מבחינה פוליטית. לא השר סער ולא העובדת הגישו תלונה על זיוף המכתב.

בשלב זה, תוכנו של המכתב אינו מעסיק את המשטרה, שכן גם אם יתברר שהתוכן הוא אמת, אין בו עדות לעבירה פלילית. למשטרה אין כוונה להיכנס לשאלת האמת בתוכן המכתב. הכוונה היא לנסות ולרכז מאמצים כדי להבין מי ניסה לפגוע בסער באמצעות המכתב. כדי לאתר את האחראי להפצת המכתב וכתיבתו, לא מן הנמנע שסער יוזמן לבוא למשטרה, למסור עדות ולומר את דעתו בנוגע לאנשים שהוא מסוכסך אתם פוליטית.

"אני כותבת לך מכתב זה לאחר מחשבות רבות והיסוסים רבים", נפתח המכתב המופנה לראש הממשלה נתניהו, "הבנתי שהקשר הזה (עם השר סער) היה בעייתי מאוד, ובעצם היה ניצול מעמדו של שר החינוך אשר פגע בי והשאיר משקעים קשים עד היום. תקופה זו לא קלה עבורי מכיוון שכולם במשרד יודעים במה מדובר".

גדעון סערצילום: אוליבייה פיטוסי
יוחנן דנינו בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

"אני פונה אליך בבקשה אחת שלא תמנה את גדעון סער לשר החינוך בממשלתך הבאה", נכתב בהמשך המכתב, "לא ראוי ולא מוסרי שהוא, מוכשר ככל שהוא, יהיה שר חינוך שאמור לשמש דוגמא לדור הצעיר". המכתב מסתיים במשפט הבא: "אני מקווה שלא לעסוק בזה יותר, אך אם כבודו ירצה להיפגש עימי אנשי לשכתך יידעו לאתר אותי במספר שיחות לכמה אנשים במשרד החינוך". לפני שבועיים, כאשר פורסם לראשונה קיומו של המכתב, סירבו במשרד ראש הממשלה להגיב בעניין.

התנועה לאיכות השלטון מסרה בתגובה להודעת המפכ"ל כי היא "מברכת את המשטרה שפעלה באופן מהיר ונחוש בחקירת זיוף המכתב בעניינו של שר החינוך אשר נשלח לראש הממשלה. עם זאת, התנועה מקווה כי המשטרה תמשיך ותפעל למיצוי הדין עם האחראים לזיוף המכתב, ובכך תקדם את מיגור תופעת המכתבים המזויפים שנועדו לפגוע בשירות הציבורי".

בהכנת הידיעה השתתפה עפרה אידלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ