היועץ המשפטי מונע כבר שנתיים חקירת שופט החשוד בהכאת ילדיו

גורמי הרווחה פנו למשטרה כבר ב-2010, אולם על מנת לחקור את השופט היא זקוקה לאישורו של וינשטיין. ממשרד המשפטים נמסר כי "הדברים נבחנים"

יניב קובוביץ
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
עפרה אידלמן

מזה שנתיים נמנעת חקירתו של שופט בבית משפט השלום במרכז הארץ, החשוד בהכאת ילדיו מכיוון שהיועץ המשפטי לממשלה לא אישר זאת. כך פורסם הבוקר (רביעי) בקול ישראל. תלונה בנושא הוגשה כבר לפני כשלוש שנים, אולם עד כה לא נחקר השופט.

בתחילת 2010 ניגשו שניים משלושת ילדיו של השופט למורה בבית ספרם וסיפרו שהאב נוהג להכות אותם בקביעות. המורה סיפרה למנהלת וזו פנתה לרשויות הרווחה. הללו זימנו את האב לשיחה ועימתו אותו עם הפרטים. לטענתם, הוא לא הכחיש ואף התנצל. הוא תירץ זאת בטענה שהוא מצוי במצוקה נפשית בעקבות מחלוקת במשפחה. אנשי הרווחה הגיעו לביקור התרשמות בבית השופט ולאחר מכן פנו למשטרת גלילות והגישו תלונה. המשטרה החלה בחקירה. חלק מהמעורבים מסרו עדות וכל שנותר היה לגבות את עדות השופט עצמו.

עד היום לא נחקר השופט שכן חקירת שופט בישראל דורשת אישור מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. גורם במשטרה טען ש"יש פה תיק חקירה שהיה צריך להתנהל הרבה יותר מהר, בעיקר כשמדובר באלימות במשפחה".

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטייןצילום: ניר קידר

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל פנה הבוקר לנשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, ולמנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר, ודרש מהם להשעות באופן מיידי את השופט החשוד בהכאת ילדיו. "כל אזרח שמגיע בימים אלו לבית המשפט ויודע כי באחד מהאולמות בבתי המשפט בארץ יושב בדין אדם שנחשד בהכאת ילדיו - אינו יכול לחוש ולו אמון מזערי במערכת המשפט", כתב מנכ"ל הפורום נחי אייל לשופטים, "כבודם של השופטים מוטל על כפות המאזניים וכך גם אמון הציבור במערכת המשפט". 

הפורום פנה לגרוניס לפני כשבועיים, בדרישה שיפעל להדחת שופטים לא ראויים שהושארו במערכת מטעמי פנסיה. גרוניס השיב לאנשי הפורום כי הדחת שופטים בוועדה לבחירת שופטים היא הליך חריג שראוי שיישמר למצבים קיצוניים. בהתייחס לדבריו כתב לו נחי אייל כי: "שופט המכה את ילדיו הוא הוא המקרה החריג. זהו המצב הקיצוני שבו צריך לטפל מיידית בשופט ולמצער להשעותו עד לבירור הטיפול בו".

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה כי "לראשי מערכת המשפט לא דווח על חקירה או בירור לגבי שופט שלפי הטענה התנהג באלימות כלפי ילדיו.משהגיע היום הנושא לידיעת נשיא בית המשפט העליון הוא מקיים בירורים בעניין".

דובר משרד המשפטים, משה כהן, מסר בתגובה כי "אכן היועץ המשפטי לממשלה לא אישר בשעתו לחקור באזהרה את השופט הנידון, וביקש בירורים נוספים מטעם המשטרה ורשויות הרווחה לגבי המצב העדכני של מרקם היחסים בבית המשפחה, וזאת כדי לוודא שהנזק בחקירה לא יעלה על התועלת שבה. בסוף השבוע שעבר חזר התיק מבירורים אלה, והדברים נבחנים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ