גדעון סער התייחס לפרשת המכתב: הימים האחרונים היו לא קלים

שר החינוך התייחס הערב לראשונה למסמך שהופץ נגדו ובו נטען כי קיים מערכת יחסים עם עובדת לשכתו. "זו פגיעה שקשה לתאר"

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

שר החינוך, גדעון סער הגיב היום לפרשת המכתב המזויף בו נטען כי קיים מערכת יחסים אינטימית עם עובדת הכפופה לו. סער אמר כי הימים האחרונים היו "ימים לא קלים, ליקיריי ולאנשים נוספים שנפגעו. שר החינוך אמר את הדברים בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת.

״באתי לדבר על חינוך, ואדבר על חינוך. אבל לפני כן אומר הערב רק זאת: אני רוצה להודות מעומק הלב לרבים מהיושבים פה (כמו גם רבים רבים בציבור) על העידוד והתמיכה שהענקתם לי במהלך הימים האחרונים, שהיו ימים מאוד לא קלים לי, ליקיריי ולאנשים נוספים שנפגעו. זו פגיעה שקשה לתאר. אני מייחל לכך שנגיע לימים שכבוד האדם יחזור להיות ערך מוגן, ערך תקף במדינת ישראל״, אמר הערב סער.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, קבע אתמול כי "מסמך סער", המייחס לשר החינוך היוצא קשר רומנטי עם עובדת בלשכתו - מזויף. המשטרה החלה לבחון את המסמך, שהופץ בקרב חברי הליכוד, בעקבות הוראה של היועץ המשפטי לממשלה. לצורך החקירה גבתה המשטרה גם את עדותה של מ.כ – העובדת שחתומה כביכול על המכתב ואשר מוזכרת בו כזו שעימה ניהל סער קשרים רומנטיים. כעת בודקים במשטרה מי עומד מאחורי המסמך והאם היה ניסיון מכוון לפגוע בשר.

גדעון סערצילום: תומר אפלבאום

לפני כשבועיים הורה היועץ המשפטי לממשלה לערוך בדיקה ראשונית של המכתב. זמן קצר לאחר מכן אמרה העובדת לה מיוחס המכתב כי הוא מזויף. "אין לי כל קשר למכתב הזה וכל הדברים שכתובים בו לגבי לא היו ולא נבראו", אמרה בשיחה עם "הארץ". בלשכתו של סער סירבו להתייחס לעניין, אך מקורבים אמרו כי מדובר בזיוף, שנועד לפגוע בו מבחינה פוליטית. לא השר סער ולא העובדת הגישו תלונה על זיוף המכתב.

בשלב זה, תוכנו של המכתב אינו מעסיק את המשטרה, שכן גם אם יתברר שהתוכן הוא אמת, אין בו עדות לעבירה פלילית. למשטרה אין כוונה להיכנס לשאלת האמת בתוכן המכתב. הכוונה היא לנסות ולרכז מאמצים כדי להבין מי ניסה לפגוע בסער באמצעות המכתב. כדי לאתר את האחראי להפצת המכתב וכתיבתו, לא מן הנמנע שסער יוזמן לבוא למשטרה, למסור עדות ולומר את דעתו בנוגע לאנשים שהוא מסוכסך אתם פוליטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ