יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מנתוני הפשיעה שפרסמו היום (רביעי) על ידי מחוז תל אביב של המשטרה, עולה כי בשנה החולפת חלה עלייה במקרי השוד במחוז כמו גם במקרי הפריצה לבתים ולרכבים. בשנה החולפת אירעו פחות מקרי רצח בעיר, אולם חלה גם ירידה בפענוח הרציחות. על פי הנתונים, חלה עלייה חדה בפשיעה בקרב אריתראים וסודנים החיים בתחומי מחוז תל אביב.

בשנה החולפת אירעו בתחומי תל אביב 1,160 מקרי שוד - עליה של 47% לעומת 2011. 170 מהמקרים בוצעו על ידי קטינים - עלייה של 65% מאשתקד. כמו כן חלה עלייה במספר ההתפרצויות לדירות, לבתי העסק ובגניבת הרכבים, כאשר בשנה החולפת נגנבו 5,084 רכבים בתחומו של מחוז תל אביב.

על פי הנתונים שפורסמו היום באירוע סיכום השנה של משטרת המחוז, בשנה החולפת נרצחו באזורים שתחת אחריות המחוז 25 אנשים על רקע פלילי, ירידה של נרצח אחד. יחד עם זאת, ישנה ירידה בפיענוח מקרי הרצח שהתרחשו.

מטה מחוז תל אביב של המשטרהצילום: דניאל צ'צ'יק

ב-2012 חלה עלייה של למעלה מ-50% בפשיעה בקרב מהגרים מאריתריאה וסודן שחיים בתחומי המחוז. על פי הנתונים שהציג מפקד המחוז ניצב אהרון אקסול, אחת הבעיות הקשות איתה התמודדו במשטרת המחוז בשנה החולפת היא הפשיעה בקרב המהגרים. לדבריו, בכל שנה שעוברת בה המהגרים לא מוצאים מקורות פרנסה להם ולמשפחותיהם ישנה עלייה בפשיעה.

בשנה החולפת עצרה המשטרה 1,048 מהגרים מסודן ואריתריאה, לעומת 684 בשנת 2011, עלייה של 53.2%. ב-2012 נפתחו תיקים פליליים כנגד 1092 פליטים מאריתריאה וסודן בעוד שבשנת 2011 נפתחו 753 בלבד, עלייה של 45%. הסיבה שנפתחו יותר תיקים ממעצרים בשנה החולפת היא שבמקרים רבים ידוע למשטרה שהפשע נעשה על ידי אזרח סודן או אריתריאה, נפתח לו תיק, אולם הוא לא נעצר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ