וינשטיין על השופט המכה: טובת הילדים עמדה לנגד עיני

היועמ"ש אמר כי מנע עד כה את חקירת השופט החשוד שהכה את ילדיו כיוון שסבר כי הדבר יזיק למשפחה. צפוי להחליט בקרוב האם לפתוח בחקירה

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, פרסם הערב (רביעי) הודעת הבהרה בעקבות הפרסומים על התמהמהותו בגיבוש ההחלטה אם לחקור באזהרה שופט החשוד באלימות כלפי ילדיו. מהודעת משרד המשפטים עולה כי המידע בדבר השופט הגיע אל שולחנו של וינשטיין לפני כשנתיים, אך הוא ביקש לערוך בדיקות נוספות בטרם יורה על חקירת השופט באזהרה. משרד המשפטים הבהיר כי לנגד עיניו של וינשטיין עמדה טובת הילדים בלבד וכי אין בהליכים שנקט כדי להצביע על אי שוויון בפני החוק.

הדובר, משה כהן, פירט את השתלשלות הפרשה על פי משרד המשפטים: באוקטובר 2009 העביר בית הספר של אחד מילדי השופט דיווח לפקידת הסעד לפיו הילד חווה מעשי אלימות מצד אביו. פקידת הסעד סברה שבנסיבות המקרה אין מקום לפנות למשטרה, אלא עדיף לנקוט בהליך טיפולי בהסכמת השופט ובשיתוף פעולה עמו.

ביוני 2010, בעקבות דיווח על אלימות נוספת מצד האב, החליטה פקידת הסעד לדווח על האלימות למשטרה. בסוף נובמבר 2010 נחקרו הילדים בידי חוקרת ילדים, ובינואר 2011 הועבר הנושא למשרד היועץ המשפטי לממשלה כדי שיחליט אם לאשר את חקירת השופט באזהרה.

על פי הודעת משרד המשפטים, "גורמי המקצוע שעסקו בנושא ביקשו מהמשטרה השלמות שונות, ולאחר גיבוש עמדתם וכתיבת חוות דעת מטעם הפרקליטות בנושא – הועבר העניין לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה".

בהודעה נכתב כי "לאחר ששקל את מכלול נסיבות העניין על פי החומרים שהובאו בפניו, ולאחר שהביא בחשבון בראש ובראשונה את השיקול של טובת הילדים, ושיקולים נוספים הקשורים למערכת היחסים בין הילדים להוריהם, שמטבע הדברים לא נוכל לפרטם – סבר היועץ המשפטי לממשלה כי אין לאשר את חקירתו של השופט הנידון באזהרה, קודם שייערכו בירורים נוספים מצד המשטרה וגורמי הרווחה לגבי המצב העדכני של מרקם היחסים בין הילדים לאב, וזאת כדי לוודא שהנזק שעלול להיגרם ליחסים כתוצאה מחקירה פלילית, לא יעלה על התועלת שבה".

בהודעה נטען כי תשובתם של הגורמים הרלוונטיים הגיעה ללשכת וינשטיין בסוף השבוע שעבר וכי כעת הדברים נבחנים בלשכה. על פי ההודעה, מאז הדיווחים מלפני כשנתיים לא התקבלו דיווחים נוספים על פגיעה בילדים, ולאחר בירור שנעשה לאחרונה עם מסגרות הלימודים שלהם, מסרו גורמי הרווחה שהם "מתפקדים ברמה גבוהה, ללא קשיים, וכי קיים קשר רצוף בינם לבין הוריהם".

"יובהר, כי במדינת ישראל קיים שוויון בפני החוק, ואיש איננו חסין בפני חקירה פלילית והעמדה לדין", נכתב בהודעה, "אמנם, במקרים מסוימים  מחייב החוק את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה לקיומה של חקירה פלילית נגד אדם, כגון במקרה שבו מעורב שופט, אולם הרף הראייתי הנדרש לנקיטת הליכים פליליים נגד אדם שכזה איננו שונה מהרף הראייתי הננקט בעניינו של כל אדם אחר".

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטייןצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ