וינשטיין הורה לחקור את השופט החשוד בהכאת ילדיו

המשטרה הודיעה ליועץ כי עמדתה היא שיש לחקור את השופט באזהרה. בהודעת היועץ נכתב כי הוא מביע צער על כך שהטיפול בנושא התארך

עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע הערב (חמישי) כי החליט להורות על חקירה באזהרה של השופט החשוד בהכאת ילדיו. ההחלטה התקבלה לאחר קבלת חוות דעת הפרקליטות והמשטרה ועדכונים לגבי מצב הילדים מגורמי הרווחה. הודעה על החלטתו נמסרה גם לנשיא בית המשפט העליון.

בהודעה שיצאה ממשרד המשפטים הערב נכתב כי ביום חמישי האחרון הגיעו ללשכתו של וינשטיין תשובות לשאלות שונות שהיועץ ביקש לברר. המשטרה הודיעה ליועץ כי עמדתה היא שיש לחקור את השופט באזהרה, ולעמדתה צורף מכתב של גורמי הרווחה שעדכנו את היועץ לגבי מצבם הנוכחי של הילדים.

"נוכח אלה", נכתב בהודעה, "קיים היועץ התייעצות בלשכתו לגבי המשך הטיפול בפרשה. הפרקליטות תמכה בהמלצת המשטרה. לאחר ששקל את מכלול נסיבות העניין בעת הזו, לרבות אלה הכרוכות בסיטואציה משפחתית מורכבת ורגישה זו, החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירתו של השופט באזהרה".

ממשרד המשפטים נמסר עוד כי "מבלי להיכנס לפרטי החקירה, מצאנו לנכון לציין כי לחלק מן הפרסומים אשר פורסמו בפרשה זו בנוגע לאופי המעשים המיוחסים לשופט הנידון – אין בסיס בחומרי החקירה שנאספו עד כה".

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטייןצילום: אוליבייה פיטוסי

אשר לעיכוב בהחלטת היועץ, שהנושא הגיע אל שולחנו לראשונה לפני כשנתיים, נכתב בהודעה: "אנו מביעים צער על כך שהטיפול בנושא והבירורים השונים שהיועץ המשפטי ביקש לברר לצורך השלמת התמונה, התארכו מעבר לנדרש בעניין שכזה, בין היתר עקב תקלה משרדית. עם זאת, היועץ המשפטי סבר כי בפרשה משפחתית רגישה שכזו ראוי לערוך השלמות ובירורים נדרשים, בטרם קבלת החלטה בנדון".

הבוקר הודיע השופט החשוד על יציאה לחופשה מרצון בעקבות פרסום החשדות נגדו. דוברת בתי המשפט, איילת פילו, מסרה כי השופט החליט לצאת לחופשה "משום שלדעתו, בשים לב לתפקידו, זהו הדבר הראוי לעשותו בנסיבות העניין".

זה שלוש שנים נמנעת חקירתו של השופט, המכהן בבית משפט שלום במרכז הארץ. תלונה בעניינו הוגשה כבר לפני כשלוש שנים, אולם עד כה לא נחקר. הוא הסכים לפנות להליך טיפולי, ובמקביל הוסיף לדון בתיקי אלימות במשפחה

באוקטובר 2009 ניגשו שניים משלושת ילדיו למורה בבית ספרם וסיפרו שהאב נוהג להכות אותם בקביעות. המורה סיפרה למנהלת וזו פנתה לרשויות הרווחה. אלה זימנו את האב לשיחה ועימתו אותו עם הפרטים. לטענתם, הוא לא הכחיש ואף התנצל. הוא תירץ זאת בטענה שהוא מצוי במצוקה נפשית בעקבות מחלוקת במשפחה.

אנשי הרווחה הגיעו לביקור התרשמות בבית השופט, ולאחר מכן פנו למשטרת גלילות והגישו תלונה. המשטרה פתחה בחקירה, חלק מהמעורבים מסרו עדות וכל שנותר היה לגבות את עדות השופט עצמו, אולם חקירתו נמנעה מכיוון שהיועץ המשפטי לממשלה לא אישר זאת.

בהודעת הבהרה שפרסם אמש היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בעקבות הפרסומים על התמהמהותו בגיבוש ההחלטה אם לחקור את השופט באזהרה, נכתב כי המידע בדבר השופט הגיע אל שולחנו של וינשטיין לפני כשנתיים, אך הוא ביקש לערוך בדיקות נוספות בטרם יורה על חקירת השופט באזהרה. משרד המשפטים הבהיר כי לנגד עיניו של וינשטיין עמדה טובת הילדים בלבד, וכי אין בהליכים שנקט כדי להצביע על אי שוויון בפני החוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ