רצח תאיר ראדה: הפרקליטות מתנגדת לדיון מחודש בתיק

המדינה מתנגדת לבקשת סנגוריו של רומן זדורוב, להגיש לבית המשפט המחוזי חוות דעת מומחה בעניין טביעות הנעליים שעמדו בלב הפרשה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

פרקליטות המדינה הגישה אתמול (חמישי) לבית המשפט העליון את התנגדותה להחזרת תיקו של רומן זדורוב לבית המשפט המחוזי, לשמיעת ראיות חדשות. עמדת המדינה היא כי הראיות שההגנה מבקשת להציג, אינן עומדות בתנאים המשפטיים להגשת ראיות חדשות בערעור.

חוות הדעת שההגנה מבקשת להגיש היא בעניין עקבות הנעליים של זדורוב, ששימשו כראיה מרכזית בתיק. בהכרעת הדין משנת 2010, הדגישו שופטי בית המשפט המחוזי את התאמתן של טביעות הנעליים על מכנסיה של ראדה, לנעליו הייחודיות של זדורוב. הפרקליטות טענה בתגובתה, כי לא ניתן הסבר של ממש לאי הגשת חוות הדעת בבית המשפט המחוזי בעת שדן בתיק.  

בשנת 2010, החליטו שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת פה אחד להרשיע את זדורוב ברצח הילדה תאיר ראדה. לפי תשובת הפרקליטות, ההרשעה הסתמכה על "מארג ראייתי איכותי, צפוף וממשי, שכלל חיזוקים רבים להודאתו של זדורוב במשטרה". לטענתה, מרבית הראיות היו בהישג ידה של ההגנה כבר בעת הדיון בבית המשפט המחוזי, וחוות הדעת החדשה נשענת על התרשמותו של מומחה אחד בלבד. המדינה הוסיפה ששלושת שופטי בית המשפט המחוזי ראו במו עיניהם את עקבות הנעליים, ולפיכך לא קיים פוטנציאל ממשי לשינוי הכרעת הדין המרשיעה. 

תאיר ראדה בת ה-13 נרצחה בשנת 2006 בבית הספר "נופי גולן" בקצרין. גופתה נמצאה בתא שירותים נעול, כשגרונה משוסף ועל גופה חתכים. ארבעה ימים אחרי הרצח עוכב לחקירה רומן זדורוב, שעבד באותם ימים בריצוף המקלטים בבית הספר. זדורוב הודה במעשה ושיחזר אותו, אך יום לאחר מכן חזר בו מהודאתו. מלבד העיסוק המפורט בהודאת הנאשם, הכרעת הדין עסקה גם בעקבות הנעליים שנמצאו על מכנסי הילדה.

סוליית נעלו של זדורוב. בעיגול: ההתאמה לעקבה שנמצאה על מכנסי תאיר ראדהצילום: ג`יני

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ