משפחת השופט החשוד כי הכה את ילדיו: "הדיווחים שקריים"

בהתייחסות ראשונה לפרסומים אודותיו, כתבו בני משפחתו של השופט כי מעולם לא נשלח לסדנה לטיפול באלימות וכי נזקק לייעוץ בשל הפרידה מאשתו

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

בני משפחתו של השופט החשוד במעשי אלימות כלפי ילדיו מסרו אתמול (שבת) לתקשורת התייחסות ראשונה לפרסומים אודותיו. "אנו עומדים חסרי אונים והמומים מול שטף הדיווחים השקריים וחסרי האחריות המופיעים בכלי התקשורת השונים", כתבו, "נדהמנו לראות ולשמוע שיש מי שגוזר את דינו של השופט מבלי שיש בידיו בדל מידע על הפרשה, תוך הישענות על מידע מעוות, פוגעני ולא מדויק שמופיע בכלי תקשורת שונים. הצטערנו מאוד להיווכח שגם שופטים בדימוס לוקחים חלק בחריצת דינו של השופט על בסיס אותו מידע". בני המשפחה מסרו כי ילדי השופט תומכים בו ורוצים בטובתו.

בתגובתם נטען עוד כי השופט לא נשלח מעולם לסדנה לטיפול באלימות ולא נטל חלק בכזו, וכי שירותי הרווחה מעולם לא ביקרו בביתו. כן נכתב כי משפחתו של השופט עברה טלטלה קשה בעקבות פרידתו מאשתו הראשונה, אם ילדיו, וכי בעקבות זאת השופט פנה לייעוץ פסיכולוגי כדי לדעת כיצד להתמודד עם השינוי המשמעותי בחיי משפחתו. "פנייתו של השופט לקבלת ייעוץ באה הרבה לפני קרות האירועים נשוא החקירה", נכתב.

בהודעת המשפחה נכתב גם כי מאז נפרד השופט מאשתו הראשונה, וילדיהם עברו למשמורת משותפת, מעולם לא סירבו הילדים להגיע לבית אביהם. "הילדים רצו וביקשו להגיע לבית האב, אף מעבר להסדרי הראייה המוסכמים וכך היה", כתבו, והוסיפו כי הקשר ביניהם היה רציף ותקין "ולא התקבל כל דיווח מאנשי המקצוע המלווים את המשפחה על אירועים חריגים כלשהם".

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטייןצילום: אוליבייה פיטוסי

ביום חמישי הודיע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, כי הורה למשטרה לחקור באזהרה את השופט. ההחלטה התקבלה לאחר קבלת חוות דעת בנושא מהפרקליטות ומהמשטרה, כמו גם קבלת עדכונים לגבי מצב הילדים מגורמי הרווחה הרלוונטיים. ההודעה האמורה באה לאחר שנתיים בהם עיכב וינשטיין את חקירתו בפרשה של השופט, שהתלונה נגדו הוגשה כבר בתחילת 2010. עוד, בחמישי בבוקר הודיעה הנהלת בתי המשפט כי השופט המדובר ייצא לחופשה מרצון, "משום שלדעתו, בשים לב לתפקידו, זהו הדבר הראוי לעשות בנסיבות העניין". 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ