יניר יגנה

בית המשפט לתעבורה בבאר שבע הרשיע הבוקר (ראשון) את נהג המשאית מוחמד אל-גבור, בן 26 מרהט, בחמש עבירות של גרימת מוות ברשלנות. השופט דוד לנדסמן קבע כי אל-גבור אחראי לתאונה שאירעה בכביש המוביל אל צומת הערבה ובה נהרגו חמישה מבני משפחת דהן, בהם תינוקת בת חמישה חודשים.

לפי כתב האישום שהוגש לבית המשפט אל-גבור נהג במהירות של 93 קמ"ש, הגבוהה מהמותר בכביש. "התאונה נגרמה בגלל רשלנותו של הנאשם שיכל למנוע את התאונה אם רק היה מקשיב לגופו ומפסיק לנהוג ולכן אני מייחס לו חמש עבירות של גרימת מוות ברשלנות", אמר השופט.

בית המשפט לא קיבל את טענת הנאשם לפיה חפץ נפל על ראשו במהלך הנסיעה וגרם לו לסטות מהנתיב. השופט מעריך כי הסטייה נגרמה בגלל שאל-גבור נרדם על ההגה. אל-גבור הורשע בחמישה סעיפי גרימת מוות ברשלנות, למרות שבית המשפט המחוזי בת"א קבע לפני כמה שנים כי באופן עקרוני נהג שגרם למוות של יותר מקורבן אחד יורשע רק עבירה אחת של גרימת מוות ברשלנות.

עו"ד ואדים סיגל מפרקליטות מחוז דרום הסביר כי לפי הגיון זה לא ניתן לגזור על נאשם יותר מהעונש המקסימלי על העבירה: 3 שנות מאסר. עם זאת, הוסיף סיגל, כי "לפי פסיקה של בית משפט העליון נקבע שיש לבדוק את מכלול נסיבות האירוע ולעיתים מבחינה נורמטיבית ראוי שיקבע שהנאשם אשם במספר העבירות כמספר הקורבנות, היום בית המשפט לתעבורה עשה שימוש בהלכה זו של בית משפט העליון". לדברי סיגל, זו הפעם הראשונה שבה שופט עושה שימוש בהלכה זו שלא במסגרת עסקת טיעון.

אל-גבור אמר לפני כניסתו לבית המשפט כי התאונה גרמה לו לסבל רב "זה כאב וסבל גם לי אני בטוח שזה ירדוף אותי כל החיים". סימה אליעזר, אחותם של ליאור ורותי, אמרה לאחר הכרעת הדין כי "אנחנו חיים את האירוע הזה שלוש שנים. הוא מסתובב חופשי ורק שללו לו את הרישיון ככל שעובר הזמן הכאב שלנו הולך ומתגבר". 

רינה ותהילה הוזגלו (משמאל), חברתה של שרית שנספתה בתאונהצילום: אליהו הרשקוביץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ