בתו של ש"ד ספדה לו: כולם היו עסוקים בלהרוס את שמך הטוב

הבת פנתה לצוות הפרקליטות וביקשה שימשיכו במשפט עד להרשעה. לבית המשפט הוגשה היום בקשה להסיר את צו איסור הפרסום על שמו

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

עשרות בני אדם ליוו הבוקר (ראשון) למנוחות את ש"ד, עד המדינה במשפט הולילנד, לרבות צוות התביעה במשפט ועוזרו לשעבר, מאיר רבין, שהינו אחד הנאשמים בתיק. בתו של העד ספדה לו ואמרה: "כולם היו עסוקים בלהרוס את שמך הטוב. הפקירו את דמך וקיצרו את חייך". ש"ד, בגיל 76. ש"ד, תושב תל אביב, סבל מבעיות בריאות קשות.

היא סיפרה כיצד שיתף אותם ש"ד בהחלטתו להיות עד מדינה: "כינסת אותנו לפני כמה שנים וסיפרת לנו שאתה רוצה להיות עד מדינה. אמרת: 'זו תהיה תרומתי הצנועה לספר איך הדברים מתנהלים'. ביקשת את הסכמתנו אני כה מצטערת שהסכמתי. סליחה שאפשרנו לך".

"כולם שכחו ממך וברחו ממך, כי לא יכולת לתת יותר", אמרה, "כי לא היה אפשר לסחוט אותך יותר". היא הוסיפה: "לימדת אותי אהבת אדם, האמנת לאנשים ורצית לעזור להם, וכמה עזרת: רק לתת ולתת היה המוטו שלך. אבל בדבר אחד טעית: אנשים לא באמת טובים כמו שהאמנת, אנשים הם רעים ואכזרים. אין אהבת אדם, ארצנו הפכה להיות ארץ אוכלת יושביה, אדם לאדם זאב".

הבת פנתה לצוות הפרקליטות וביקשה שימשיכו במשפט עד להרשעה. ולשופט דוד רוזן אמרה: "אל תתן להם לסמא את עיניך ולשבש את דעתך".

עם היוודע דבר מותו של ש"ד מיהרה הפרקליטות להודיע כי , אך לתביעה ולהגנה ברור כי למותו עשויה להיות השפעה דרמטית על ניהול התיק. עורכי דין המעורים בפרטי הפרשה העריכו בסוף השבוע כי ההתפתחות עם חלק מהנאשמים, ולהביא להחלשה משמעותית של התיק נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט.

בדיון שאמור להיערך מחר בבית המשפט ככל הנראה יתייחסו הצדדים להמשך התנהלות המשפט עקב מותו של ש"ד. עם זאת, השופט דוד רוזן הורה לתביעה להביא לדיון עד אחר מטעמה, כדי שניתן יהיה להמשיך במשפט.‬

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה היום בקשה להתיר לפרסום את שמו של ש"ד. יועץ התקשורת בו ציון ציטרין, אשר הגיש את הבקשה באמצעות בא כוחו, עו"ד חיים שטנגר, טוען כי הסיבה העיקרית שלשמה הוצא צו איסור פרסום על שמו של ש"ד היתה הגנה על שלוות חייו ומניעת פגיעה בפרטיותו כל זמן שהוא מעיד, כדי שלא תיגרם הפרעה לעדות. ציטרין טוען כי נימוק זה בטל עם מותו של העד ולכן אין סיבה להותיר את צו איסור הפרסום על כנו. בפרקליטות כבר אמרו כי הם סבורים שראוי להמתין עם פרסום שמו עד לתום השבעה, אך כעת יהיה עליהם להשיב רשמית לבית המשפט.‬

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ