הפרקליטות תבקש לדחות את דיוני הולילנד לאחר פסח

בפרקליטות מעוניינים להיערך להבאת עדי תביעה שהיו אמורים להעיד בשלב מאוחר יותר, בעקבות מותו של עד המדינה. הסנגורים צפויים להסכים לבקשה

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

לאור מותו של ש"ד, עד המדינה במשפט הולילנד, הפרקליטות תבקש מחר בבוקר (שני) מבית המשפט המחוזי בתל אביב לדחות את המשך הדיונים במשפט עד לאחר פסח כדי להיערך להבאת עדי תביעה שהיו אמורים להעיד בשלב מאוחר יותר במשפט.

הפרקליטות העריכה כי חקירתו של ש"ד תימשך עוד כחודשיים. כעת, לאור מותו, עליה להיערך מחדש להבאת עדים שהיו אמורים להעיד רק אחריו במשפט. מאחר שההכנות לעדויותיהם דורשות זמן – הכולל את הכנת חקירותיהם במשפט, תיאום העדות עמם וריענונם בפרקליטות לקראת העדות, הפרקליטות תידרש לזמן היערכות לקראת עדותם. לסנגורים אין סיבה להתנגד לבקשה כזו, מאחר שגם הם יהיו זקוקים לזמן ההיערכות לעדותם.

לאחר ישיבה שנערכה היום בין צוות התביעה בראשות עו"ד ליאת בן-ארי שוויקי, בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הבהירו כי מלבד זמן ההיערכות שיבקשו הבוקר מבית המשפט, בכוונתם להמשיך בניהולו כרגיל כפי שהודיעו ביום שישי. אף שסנגורים בתיק ביקרו את הודעתה המהירה של הפרקליטות מיום שישי, נראה כי אין בכוונתם לטעון מחר בבוקר טענות לגבי המשך ניהול המשפט. ייתכן כי בהמשך יבואו חלק מהסנגורים בדין ודברים עם הפרקליטות לגבי הנאשמים שבייצוגם.

עד המדינה, ש"ד, בבית המשפטצילום: ניר כפרי

לצד ההיערכות להבאת העדים הנוספים במשפט, על הפרקליטות לבחון כעת מחדש את הראיות הקיימות בתיק לאור העדות שהספיק ש"ד למסור במשפט. כמו כן יהיה עליה לבחון מה קובעת הפסיקה לגבי עד שנבצר ממנו להמשיך את עדותו בעיצומו של המשפט – ומה ההשלכה של הפסקת עדות לגבי הנאשמים שלא הספיקו לחקור אותו נגדית.

ייתכן כי לאור מותו הלא צפוי של ש"ד, הפרקליטות תידרש להביא למשפט עדי תביעה שבמקור תכננה לוותר על עדותם כדי להשלים את החלקים החסרים בעדותו. ביום שישי כבר הודיעה הפרקליטות כי צוות התביעה יישב ביחד עם פרקליט המדינה, משה לדור, כדי להעריך מחדש את מצב הראיות בתיק לאור מותו.

מחר אמור להעיד במשפט רואה החשבון ארנון רצ'קובסקי בפרשת תעשיות מלח. רצ'קובסקי היה מתוכנן להעיד ממילא במשפט, ועל כן לא צפויה התנגדות מטעם הסנגורים לשמיעת עדותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ