אולמרט שהה בחו"ל ביום בו טען העד שמואל דכנר כי נפגש עמו

סנגוריו של רה"מ לשעבר מצאו כי בתאריך שבו טען דכנר שנפגש עמו, אולמרט היה בארצות הברית. הדבר עתיד לשמש כטענת הגנה במשפט

עפרה אידלמן
עפרה אידלמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עפרה אידלמן
עפרה אידלמן

ביום בו טען עד המדינה במשפט הולילנד, שמואל דכנר, כי נפגש עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והתבקש על ידו לשלם חצי מיליון שקלים לאחיו יוסי שהסתבך בחובות, שהה אולמרט בארה”ב, באחת הטיסות שבמימונן הכפול הואשם על ידי הפרקליטות בתיק ראשונטורס. כך עולה מבדיקה שערך צוות ההגנה של אולמרט, אשר אמורה לשמש טענת הגנה מרכזית במשפט השוחד המתנהל נגדו. סנגוריו של אולמרט עמדו לחקור את דכנר על המסמך המתעד לכאורה את בקשת השוחד בכתב ידו, ולהטיח בפניו כי זויף על ידו.

במסמך המתוארך מה-3 באוקטובר 2002 , תחת הכותרת “סיכום פגישה”, כתב דכנר בכתב ידו: “ש’ נפגש היום עם אולמרט. הנ”ל ביקש שנעזור לאחיו יוסי, שהסתבך בחובות – בסכום של 500,000 ש”ח – זאת במקום עזרה לאהוד עצמו”.  מסמך זה, שהוגש במשפט הולילנד על ידי התביעה, הינו אחד המסמכים ששימשו את פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) לבסס את כתב האישום נגד אולמרט בגין לקיחת שוחד. בפרקליטות כנראה לא שמו לב שחבריהם בפרקליטות מחוז ירושלים טענו במשפט ראשונטורס כי ב-1 באוקטובר 2002 טס אולמרט לארה”ב בטיסה שמומנה במימון כפול בסך 5,658 דולר.

מסמך שברשות צוות ההגנה, המתעד את הכניסות והיציאות של אולמרט מישראל מצביע על יציאה ב-1 באוקטובר 2002 וכניסה לישראל  ב-5 באוקטובר 2002 – מכך עולה לטענתם, כי פגישה זו בין השניים, במשרדו של אולמרט בישראל, לא יכלה להתקיים.

ש"ד עם אולמרט. רפרודוקציהצילום: יריב כץ

בדיון במשפט הולילנד סיפר דכנר על נסיבות כתיבת המסמך: “המסמך הזה נכתב אחרי שהיתה לי פגישה עם הלל צ’רני, או ב-2 או ב-3 באוקטובר בירושלים”, אמר. דכנר אישר כי באותו יום נפגש גם עם אולמרט בארבע עיניים במשרדו.

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, מסר כי זו הוכחה לחוסר הרצינות בה נאספו הראיות בתיק על ידי הפרקליטות. ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי “הפרקליטות תביא את הראיות בפני בית המשפט ולא באמצעות התקשורת”, וכי “בטרם יעיד מר יוסי אולמרט הפרקליטות לא תגיב לסוגיות שעשויות לעלות בעדותו”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ