שכנו של החשוד ברצח המשולש: "איך נתנו לו אקדח? זה טירוף"

שכנו של תגר הגיש בעבר תלונה נגדו בגין תקיפה ופגיעה ברכוש, אולם הוא לא הורשע. שכן של הנרצחת סיפר כי תגר היה קנאי לה

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

יום אחרי מסע הרצח במהלכו רצח דב תגר (תורג'מן), בן 46, את חברתו, חתואלה קוזניצוב (42), את בנה, אלכס (17) ואת חברו, יוסף דב (52), עולות עדויות המצביעות כי הרוצח היה קנאי לחברתו לחיים ונתון להתפרצויות זעם.

שכנו מקרית-ים, ארתור זילברמן, אף התלונן במשטרה לפני כשנתיים כי תגר איים עליו, תקף אותו ופגע ברכושו, אולם בית המשפט לתביעות קטנות בקריות דחה את טענותיו של השכן ולא מצא מקום להרשיע את תגר.

לפני מספר שנים שב תגר לישראל, אחרי שחי בארצות הברית מספר שנים, ושכר דירה בקרית-ים, בשכנות לזילברמן. זילברמן טוען כי עבר "שנתיים של סבל נוראי", כתוצאה מעבודות שיפוץ ממושכות שתגר עשה בדירתו, "הוא קדח כל הזמן ומירר לי את החיים".

היחסים בין השניים התערערו. לטענת זילברמן, תגר איים עליו מספר פעמים ואף התקיף אותו פעם אחת. "הוא הכה אותי בראש עם מטאטא, ופעם אחרת צרח עלי כמו מטורף בטענה שגרמתי בכוונה לפיצוץ בצינור מים. הוא איים שיפגע באמי", מעיד זילברמן שהוסיף כי תגר "הוא אדם לא יציב". לטענתו, בית המשפט דחה את טענותיו נגד תגר מפני ששכנים חששו לבוא ולהעיד, "הם פחדו להסתבך איתו".

דב תגר וחתואלה קוזניצוב. רפרודוקציה : יבגני זרובינסקי, krayot.com

זילברמן הביע פליאה על כך שתגר התקבל לעבודה כמאבטח, "מפתיע שהוא קיבל רישיון לשאת אקדח, זה ממש טירוף. אחרי היכרות קצרה איתו מבינים שהוא לא יציב".

רוברט בן סימון, שכנה של חתואלה קוזניצוב, תיאר מפגש חטוף אתה לפני כחודש, בסופרמרקט. קוזניצוב הגיעה למרכול עם תגר. "דיברתי איתה ושאלתי לשלומה, היא ביקשה שאלך כי הגבר שאיתה קנאי והיא לא רוצה שנראה ביחד", אמר בן סימון, "מאז לא שמעתי ממנה".

בן סימון סיפר כי הכיר את קוזניצוב שנים רבות, "היו לה חיים קשים מאד וחבלי קליטה לא פשוטים בישראל. הילד היה כל עולמה. היא גידלה אותו בדם יזע ודמעות אני מאמין שהם הלכו ביחד לעולם הבא כי אף אחד מהם לא היה מסוגל להישאר לבד, הוא בלעדיה והיא בלעדיו. היה בין האמא לבנה קשר מיוחד. אני מאמין שהבן ניסה להגן עליה".

דב תגר. רפרודוקציה: יבגני זרובינסקי, krayot.com

קרובת משפחתו של תגר דחתה את הדברים שנאמרו עליו ואמרה כי "הכל שקרים". שכנה של תגר סיפרה כי "הוא היה בחור טוב, אך הוסיפה כי "במשך השנים הוא עבר משבר והפך להיות אדם אלים ועצבני".

היחידה המרכזית במחוז חוף, שבפיקודו של ניצב משנה אלי אסייג, ממשיכה בחקירת שלושת מקרי הרצח. במשטרה אוספים עדויות וממצאים מזירות הרצח וההתאבדות. עדיין לא ברורים המניעים למעשיו של תגר, אחת הסברות היא שהתקף קנאה הביא את תגר לבצע את מעשיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ