השופט החשוד בהכאת ילדיו נחקר תחת אזהרה

השופט עומת עם גרסת ילדיו וגורמי הרווחה. המשטרה תעביר את חומר החקירה לפרקליטות, שתכריע אם להגיש כתב אישום נגדו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כמעט שלוש שנים אחרי שהוגשה נגדו תלונה בחשד לאלימות כלפי ילדיו, נחקר היום (שלישי) לראשונה שופט בית משפט השלום. בשעות הצהריים הגיע השופט לתחנת המשטרה של מחוז תל אביב, שם נחקר תחת אזהרה ועומת עם גרסת הילדים ואנשי הרווחה, שנחקרו כבר בתחילת הפרשה.

האיחור בחקירת השופט נבע מכך שחקירת שופט מכהן בישראל דורשת אישור מיוחד מהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שעד לפרסום הפרשה בשבוע שעבר נמנע מלתת את אישורו. השופט החשוד הוא למעשה הנחקר האחרון בתיק, מכיוון שילדיו, גרושתו וכל שאר המעורבים כבר מסרו את גרסותיהם לחוקרי המשטרה. כעת במשטרה יעבירו את חומר החקירה לפרקליטות, שתצטרך להכריע האם להגיש כתב אישום. 

הפרשה החלה בתחילת שנת 2010, אז ניגשו שניים משלושת ילדיו של השופט למורה בבית ספרם וסיפרו שהאב נוהג להכות אותם בקביעות. המורה סיפרה למנהלת, וזו פנתה לרשויות הרווחה, שזימנו את האב לשיחה ועימתו אותו עם הפרטים. לטענתם, הוא לא הכחיש ואף התנצל. הוא תירץ זאת בטענה שהוא מצוי במצוקה נפשית בעקבות מחלוקת במשפחה. המשטרה אספה עדויות מהמעורבים בפרשה אך כאמור לא יכלה לפתוח בחקירה עד שהתקבל האישור של היועץ המשפטי לממשלה בשבוע שעבר. 

וינשטייןצילום: ניר קידר

בעקבות ההתמהמהות באישור לפתיחת החקירה מצד וינשטיין נמתחה ביקורת מצד גורמי רווחה ומשפט על היועץ המשפטי לממשלה. משרד המשפטים הגיב בשבוע שעבר לביקורות נגד וינשטיין: "גורמי המקצוע שעסקו בנושא ביקשו מהמשטרה השלמות שונות, ולאחר גיבוש עמדתם וכתיבת חוות דעת מטעם הפרקליטות בנושא – הועבר העניין לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה. לאחר ששקל את מכלול נסיבות העניין על פי החומרים שהובאו בפניו, ולאחר שהביא בחשבון בראש ובראשונה את השיקול של טובת הילדים, ושיקולים נוספים הקשורים למערכת היחסים בין הילדים להוריהם, שמטבע הדברים לא נוכל לפרטם – סבר היועץ המשפטי לממשלה כי אין לאשר את חקירתו של השופט הנידון באזהרה, קודם שייערכו בירורים נוספים מצד המשטרה וגורמי הרווחה לגבי המצב העדכני של מרקם היחסים בין הילדים לאב, וזאת כדי לוודא שהנזק שעלול להיגרם ליחסים כתוצאה מחקירה פלילית, לא יעלה על התועלת שבה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ