על אף התנגדות המתלוננת: הסדר טיעון בפרשת האונס בגן העיר

המתלוננת דרשה שבכתב האישום יצויין כי הרקע לתקיפה לאומני. הפרקליטות צפויה לבקש למעלה מ-20 שנות מאסר לתוקף

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (רביעי) את אחמד בני ג'אבר, פלסטיני בן 21, בביצוע האונס בגן העיר במאי 2012. הצדדים הגיעו להסדר טיעון, במסגרתו הודה ג'אבר בריבוי מקרי אונס ומעשי סדום תוך התעללות. האונס האכזרי בשירותים הציבוריים בחניון גן העיר בתל אביב נמשך שעות ארוכות. על פרטי כתב האישום מוטל צו איסור פרסום.

הסדר הטיעון לא כלל הסכמה לגבי העונש, והפרקליטות צפויה לדרוש למעלה מ-20 שנות מאסר בפועל לג'אבר. הדיון בטיעונים לעונש נקבע לחודש מאי הקרוב.

ההסדר גובש על אף התנגדותה של המתלוננת בתיק, שדרשה כי בכתב האישום המתוקן יובהר כי הרקע למעשים הוא לאומני. לעומתה, בן זוגה, המתלונן בפרשה, החליט לאחר לבטים להסכים להסדר הטיעון.

ג'אבר בבית המשפטצילום: הדר כהן

עורכת דינה של המתלוננת, רוני אלוני סדובניק, אמרה כי ישנן ראיות כי ג'אבר תקף את הזוג על רקע לאומני, "מידע שהגיע אלינו מלמד כי הנאשם אמר במשטרה שאכן מדובר ברקע לאומני ושהוא גאה במעשיו. אנחנו לא מרוצים מסדר הטיעון ומרשתי מתנגדת באופן נחרץ אליו. היא חשה שקולה הושתק. מדובר באירוע שנמשך שעות ארוכות וכלל ביזוי, יריקות, קללות ומכות. מבחינתנו, אין הסבר אחר אלא פשע איבה".

התובעת בתיק, עו"ד גלי חצב מפרקליטות מחוז תל אביב, סיפרה כי התנגדותה של המתלוננת להסדר נשמעה, אך "לא מצאנו כי המעשים בוצעו על רקע לאומני". היא הוסיפה כי הפרקליטות תטען לעונש חמור ההולם את חומרת כתב האישום.

סניגורו של בני ג'אבר, עו"ד רן אלון מהסניגוריה הציבורית, התייחס לטענת המתלוננת כי הדברים נעשו על רקע לאומני ואמר כי "אין זכר לטענה הזו, גם לא בכתב האישום המקורי וגם לא בכתב האישום המתוקן. עצם העובדה שמדובר בנאשם ערבי אינה מלמדת על רקע לאומני".

כתב האישום המתוקן כלל מחיקה של חלק מהעבירות שנעשו נגד המתלונן. לדברי עו"ד ליאור שני, ממרכז נגה לנפגעי עבירה בקריה אקדמית אונו, "אחרי שהמתלונן עודכן בפרטי ההסדר, הוא התקשה לקבל אותו ולהסכים להסרת העבירות. אחרי ששקל, החליט שלא להתנגד להסדר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ