המשטרה: הנערה שעל פניה נשפכה חומצה נאנסה במשך חודשים

לדברי מפקד משטרת נצרת, "נחשפו עדויות שגילו מסכת ארוכה של התעללויות בנערה". מעצרם של החשודים, בן 50 וקטין בן 17, הוארך

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

הנערה בת ה-16 מנצרת שעל פניה נשפכה חומצה שפגעה קשות בפניה ובפלג גופה העליון עברה לפני כן, במשך תקופה ממושכת, אונס והתעללות על ידי החשודים בתקיפתה; כך עולה מדברים שאמר הבוקר (רביעי) מפקד משטרת נצרת, ניצב משנה יוסי חמו.

החשודים, גבר בן 50 ונער בן 17, שניהם מנצרת, הובאו הבוקר לבית משפט השלום בנצרת לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם. היום תוגש לבית המשפט הצהרת תובע מצד פרקליטות מחוז הצפון ובימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום.

לדברי חמו, "המשטרה עשתה הכול כדי להגיע למבצעים במהירות האפשרית. ראיתי בכך אירוע חמור יותר מאירועים אחרים. הקמנו צוות חקירה מיוחד שפעל בתיק מורכב מאוד. פעלנו מעת האירוע והתחלנו לאסוף ראיות, ממצאים ועדויות שחשפו מסכת ארוכה של התעללויות כלפי אותה נערה". את החקירה המשטרתית ליוותה גם פרקליטות מחוז הצפון.

הגבר שהורשע בבית המשפט, במארסצילום: גיל אליהו

עוד אמר חמו כי "כיוון שטרם הוגשה הצהרת תובע אי אפשר לפרט את המקרים. ניתן לומר שמדובר בחשד לעבירות מין וחבלה בכוונה מחמירה. בבית החולים מאושפזת נערה שפניה הושחתו והנזק הנפשי שנגרם לה הוא בל יתואר. אלו עבירות חמורות ולא אנושיות. מקומם מאחורי סורג ובריח. היא עברה חודשים רבים של התעללות שסופם בשפיכת החומצה, אבל מה שקדם לכך לא פחות חמור".

הנערה הותקפה בחודש שעבר כשהיתה בביתה. מחקירת המשטרה עולה כי גבר דפק על חלון חדרה וכשפתחה אותו התיז עליה חומצה שפגעה בפניה ובחלק העליון של גופה. היא הועברה לטיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה, מצבה הוגדר קשה וקיים חשש לפגיעה ממשית בעיניה. מבית החולים נמסר הבוקר כי עדיין נעשים מאמצים להציל את ראייתה. בנוסף לפגיעה בעיניה, הושחתו פניה והיא נפגעה גם בדרכי הנשימה.

לאחר המקרה נעצר גבר בן 50 בחשד למעשה. הוא טען כי היה בביתו באותה שעה וצפה במשחק כדורגל בטלוויזיה, ומאחר שהוא גר בסמוך שמע את זעקות הנערה והגיע למקום. הוא הכחיש כל קשר למקרה. כעבור כמה ימים נעצר גם הנער בחשד למעורבות בתקיפה. גם הוא גר באותו מתחם וטען כי היה בביתו ושמע את זעקות הנערה.

בשבוע שעבר, לאחר ששבה להכרה, הגיעו חוקרי צוות החקירה המיוחד לגבות עדות מפיה. בעקבות אותה עדות נמסר מהמחוז הצפוני של המשטרה כי דברי הנערה חיזקו את הראיות נגד החשוד וכי החקירה נמשכת.

לדברי סנגורו של הנער, עורך דין סארי חורי, "הנער נעצר על ידי המשטרה שטענה בהתחלה כי הוא חשוד בשפיכת החומצה. עם הזמן נטען גם כי הוא חשוד באינוס הנערה. כפי שהטענה ששפך חומצה התפוגגה כך יקרה גם לטענה על אינוס. טרם נחשפתי לחומרי החקירה ואוכל להגיב ביתר פירוט בהמשך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ