האלוף משנה שהורשע בלקיחת Wii מחנות הורד בדרגה

בית הדין הצבאי בקריה גזר על ליאור רוזנטל גם חודשיים עבודות שירות; הוא הואשם בגניבה ובזיוף, אך הורשע לבסוף בעסקת טיעון בהתנהגות שאינה הולמת

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

אלוף משנה ליאור רוזנטל, שלקח קונסולת Wii מחנות בקניון במודיעין, נידון היום (ראשון) להורדה בדרגה לסגן-אלוף. בנוסף, בית הדין הצבאי בקריה גזר על הקצין ששירת בשעתו כמפקד אגד ארטילרי, חודשיים עבודות שירות בבסיס צבאי בצריפין וכן מאסר על תנאי.

רוזנטל הורשע לפני כשלושה שבועות על פי הודאתו בכך שלקח את קונסולת המשחקים מחנות בקניון במודיעין בשנת 2009. הפרשה החלה לאחר שהקצין תועד במצלמות האבטחה של החנות כשהוא יוצא ממנה עם המכשיר שנעלם.

בשיחת בירור שנערכה אצל מפקדיו לאחר המקרה, הוא הכחיש כל קשר אליו, וטען כי הוא נפל קורבן לסחיטה מצד בעל העסק. אך הקלטות שיחה שפורסמו ב"קול ישראל" הוכיחו כי הקצין עצמו שוחח עם בעל החנות, יוסי בן נון, והודה במעשה. "אני יודע לבוא ולהגיד 'טעיתי, אשלם על זה – אני מוכן ללכת רחוק מאוד כדי לנקות את שמי", אמר בשיחה עם בן נון כפי שזו הוקלטה. "הלכתי רחוק מדי, קורה לי לפעמים. לפעמים אני מאבד את העשתונות – בגלל זה אני אל"ם זקן". 

התביעה הצבאית וסנגורו של רוזנטל, עו"ד אבי עמירם, הגיעו להסדר טיעון בעניינו, במסגרתו יוחסה לו עבירה פחותה, של התנהגות בלתי הולמת, לעומת זו שבה הואשם תחילה – גניבה, זיוף מסמכים בכוונה לקבל דבר, שיבוש הליכי משפט, והשמדת ראייה. רוזנטל מצידו הודה בכך שנטל לידיו את ה"ווי" מהחנות, וזאת על רקע סכסוך שהיה בינו ובין בעל החנות בקניון, סביב מחיקת מידע מהארד דיסק שהיה שייך לרוזנטל.

הקצין הודה גם כי לקח מתוך תיק החקירה בעניינו מכתב התנצלות שכתב לבעל החנות, ובו אישר שלקח את הקונסולה מהחנות. הקצין החליף את המכתב במסמך אחר שיצר בעצמו, שהיה נראה מזויף, וזאת כדי שלא יהיה ניתן להשתמש במכתב המקורי בחתימתו במהלך המשפט בעניינו. יש לציין כי רוזנטל הושעה לאחר האירועים מצה"ל ובהמשך פרש משירות צבאי.

בגזר דינו של רוזנטל ביקר בית הדין הצבאי את התנהגותו של הקצין, ואמר כי זו לא מצופה מקצין במעמדו ובתפקידו. עוד ציין חבר השופטים כי פרישתו של רוזנטל משירות צבאי הייתה מחויבת המציאות נוכח מעשיו. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ