דנינו: האלימות בחברה הישראלית שקולה לאיום חיצוני

המפכ"ל פירט בכנס הרצליה את האיומים המרכזיים על החברה וציין בין היתר את האלימות בקרב בני הנוער, הפשע המאורגן והשחיתות הציבורית

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, התייחס הערב (שלישי) בנאומו בכנס הרצליה לסדרת האיומים המרכזיים שמאיימים לתפישתו על חוסנה החברתי והאזרחי של ישראל. לטענתו איומים אלה גובים מחיר חברתי וכלכלי כבד.

לדבריו, האיום הראשון הוא הפשיעה הגואה בקרב בני הנוער: "מדאיגה בעיקר אלימות הנוער, המהווה בעיני איום העומד בשורה אחת עם האיומים החיצוניים, עמם מתמודדת ישראל. האיום הולך ומתרחב, משנה צורה, וחוברים בו יחדיו נושא הסמים האלכוהול והאלימות. בחוץ רואים מחזות קשים של ילדים בני 12 ו-13 שמחזיקים ביד בקבוקי וודקה, וכשאתה שואל אותם איפה הם גרים, הם עונים שהם גרים שעתיים נסיעה מאותו מקום והשעה כבר שתיים בלילה, וההורים לא יודעים על זה דבר. אנו מביטים בדאגה לעבר העתיד של הנוער שלנו, לאור מחזורי הגיוס האחרונים, אי אפשר שלא להיות מודאגים".

הנושא השני אליו התייחס, הוא הפשיעה החמורה והמאורגנת שלטענתו "חוצה מחוזות, ערים ואף מדינות. הזילות בחיי אדם לצד תופעות של השתלטות על שווקים חוקיים וחבירה לגורמי שלטון, הם תהליכים שאנו כחברה חייבים לבלום", אמר.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בכנס הרצלייהצילום: ארז חרודי

הנושא האחרון אליו התייחס המפכ"ל הוא נושא השחיתות הציבורית, "זהו נושא המדרדר את נורמת הציות לחוק. מערכת אכיפת החוק כולה הוכיחה בשנים האחרונות שהיא אינה נרתעת מטיפול בשחיתות בכל הרמות אך האיום הזה עודנו מרכזי. במונחים בינלאומיים, מול מדינות המערב, בנושא הזה אנחנו נמצאים במקום בהחלט לא מחמיא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ