דן כהן נעצר ברחוב והועלה על מטוס

השופט לשעבר היה נתון במעקב הרשויות מאז החליטה ממשלת פרו בהצבעה חשאית להסגירו לישראל. הוא עזב את המדינה בהליך מזורז

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פפירבלט

שלשום בצהריים, בלב התנועה הסואנת של “אוונידה אל אחרסיטו” (שדרת הצבא) ברובע מירפלורס היוקרתי של עיר הבירה לימה – עצר כוח מיוחד של המשטרה רכב שנהג בו השופט לשעבר דן כהן.

האיש, שהיה במעקב של סוכני חרש מאז החליטה ממשלת פרו, בהצבעה חשאית, על הסגרתו, נלקח לבית המשפט הפלילי מספר 40 של אזור ראוס ליברס. שם הובא לפני שופט שאישר את המעצר וההסגרה לפי מסמכים של האינטרפול שהוגשו לו.

מבלי שניתנה לכהן שהות כלשהי לסדר את ענייניו, הוא נלקח לשדה התעופה הבינלאומי של לימה. שם הועלה על מטוס, סמוך לשעה שמונה בערב, בדרכו לישראל.

ההליך המזורז הזה נועד, בלי ספק, למנוע לחצים על ממשלת פרו להשהות את ההסגרה. בלימה כבר יודעים זמן רב כי לשופט לשעבר כהן יש קשרים טובים בצמרת העסקית במדינה, פטרונים שדאגו לו בסיבוב הקודם של בקשת ההסגרה הישראלית – והצליחו למנוע אותה, תוך הפעלת לחצים על הנשיא לשעבר אלן גרסיה.

אבל הנשיא הנוכחי, אז’נטה הומלה, בא מרקע פוליטי אחר, והיה נחוש בעניין זה. הוא גם הכריז לפני כמה שבועות על “תוכנית לאומית למאבק בפשע ובשחיתות”. במסגרת זו אמר ראש הממשלה, חואן חימנס, בראיון לעיתון “אל פרואנו”, כי “מעתה לא נכניס עוד למדינה זרים בלתי רצויים המעורבים בפשעים במדינותיהם”.

דן כהן אחרי חקירה בפרו, 2009צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ