50 לוחמי מג"ב הוצבו בתחנת לוינסקי בדרום ת"א

הצוות יתגבר את פעילות המשטרה הפועלת באזור התחנה המרכזית במטרה להשיב לתושבי השכונות באזור את תחושת הביטחון נוכח העלייה בפשיעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

50 לוחמי משמר הגבול סיימו אתמול (ראשון) הכשרה של שלושה חודשים, והם יצטרפו כעת לפעילות המשטרה בתחנת לוינסקי, סמוך לתחנה המרכזית בתל אביב. הכוח הוקם בעקבות הבטחה של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, לתגבר את פעילות התחנה.

בדצמבר 2012 החל תהליך ההקמה של היחידה ששייכת למג”ב מרכז. פקד ראג’י נאסר אל דין שהיה מפקד יחידת איתן מונה לעמוד בראש היחידה, והוא גייס לוחמים מיחידות אחרות במג”ב. מתוך מאות לוחמי מג”ב שביקשו להיות חלק מהיחידה נבחרו 50 לקורס.

בקורס למדו הלוחמים להכיר את השכונות שבהן יסיירו ואת המצב הרגיש שנוצר בהן. אזרח אריתראי שמתגורר ברחוב נווה שאנן בתל אביב דיבר עם הלוחמים והסביר להם על החיים באזור התחנה המרכזית. הפליט בא דרך ארגון זכויות אדם שלקח חלק בהכנת הכוח לפני כניסתו לשכונות בדרום העיר. בנוסף ערכו הלוחמים סיור במתקן הכליאה סהרונים בדרום ושמעו הרצאות מרשות ההגירה על מצב הפליטים בישראל.

הפגנה נגד פליטים בדרום ת"א, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

היחידה אמורה לתגבר את כוחות המשטרה במקום ובעיקר להשיב לתושבי השכונות הסמוכות לתחנה את תחושת הביטחון. בשנה החולפת נרשמה עלייה משמעותית בפשיעה סמוך לתחנה המרכזית בתל אביב. עיקר העלייה היא בעבירות רכוש ושוד. היחידה תפעל בין השאר גם בציר ההליכה המקשר בין התחנה המרכזית החדשה לזו הישנה. בשעות הלילה הפך המסלול מסוכן לגברים ונשים כאחד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ