א' ממשרד התחבורה נחשפת: "קצב משך אותי למיטה"

יועצת התקשורת אודליה כרמון סיפרה כיצד הנשיא לשעבר "עמד עם איברו שלוף לפניי", ואיך בזמן עבודתה עם נתניהו "שרה היתה מעורבת בכל דבר"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אודליה כרמון, שטענה שהוטרדה מינית בידי משה קצב בהיותו שר התחבורה, נחשפה הערב (שני) בשמה ובפנים גלויות בתוכנית "עובדה" וסיפרה על מעשי הנשיא לשעבר ועל התנהלותם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה.

"הייתי בחורה צעירה, יש לי בוס שאני מעריכה עד בלי די", סיפרה על היום שבו החל קצב להטריד אותה מינית: פתאום, "אחרי שבעה חודשי עבודה בערך הוא בא ואומר לי, 'התאהבתי'. לא ידעתי מה לעשות עם עצמי". כרמון הוסיפה כי השיחה חזרה על עצמה מדי יום. "הוא כל הזמן היה אומר לי 'אולי בכל זאת תאהבי אותי? אולי יש צ'אנס שהקשר בינינו יתפתח? את רוצה גבר אחר? אולי את מעדיפה את ביבי על פני? אולי ביבי יותר מושך ולכן את לא מעוניינת בי?'", סיפרה, "אבל אני כל הזמן אמרתי לו שהוא בכלל לא בכיוון ושאני אוהבת את בעלי".

בקיץ 1991 שבה כרמון לעבודתה מחופשת לידה וקצב עבר מדיבורים למעשים. "נותרנו לבד במשרד לכתוב הודעה לעיתונות", סיפרה, "קצב היה מאחוריי והכתיב לי דברים ואני ניסחתי אותם מחדש. ואז הוא השתתק. זה היה מאוד טבעי שהוא ישתתק, כי כל מלה בהודעה צריכים לשקול אותה, יש לה משמעות. אבל אז סובבתי את הראש והמחזה שנגלה לי זה לא שהוא שקוע במחשבותיו, אלא שהוא שקוע באיבר אחר והוא עמד אתו שלוף לפניי. קפאתי, ואז הסתכלתי על הסיטואציה ופשוט התגלגלתי מצחוק. נשמתי עמוק וריחמתי עליו. הוא לא אמר לי מלה. אף מלה". 

אודליה כרמון

אירוע נוסף שהתרחש כעבור כמה חודשים במלון ענבל בירושלים סימן מבחינת כרמון את קו פרשת המים. "קצב ביקש ממני להישאר בחדר אחרי שכולם עוזבים", סיפרה, "עמדתי עם הקלסר והעט בידי ואז הוא תפס אותי ביד ומשך אותי למיטה. וניסה... כמו שאומרים. אני פשוט הזדעקתי ויצאתי מהדלת". לשאלת המראיינת אילנה דיין ביחס לרגשות האשם שלה השיבה כרמון כי חשה אשמה על כך "שלא נתתי לו שתי סטירות לחי". 

הקשר של כרמון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו החל באמצע שנות השמונים, כשכיהן כשגריר באו"ם והיא שימשה יועצת התקשורת שלו. ב-2006 שבה לעבוד לצדו, כשכיהן כראש האופוזיציה. אז פגשה לראשונה גם את שרה נתניהו. "שרה מעורבת בכל דבר", סיפרה, "המעורבות שלה היא כמידת המעורבות שבעלה מאפשר לה, והוא מאפשר לה מעורבות מוחלטת. יש אותו כמנהל ויש אותה כמנהלת. שניהם מנהלים את העסק, כצוות".

כרמון הוסיפה כי לוח הזמנים של ראש הממשלה פתוח בפני רעייתו. "עם מי הוא נפגש, על מה נפגשים, מה מהות הדברים", פירטה, "יש פה איזו מערכת יחסים סימביוטית. ההחלטות מתקבלות ביחד, כאשר לתחושתי הסובייקטיבית היא הדומיננטית".

לדברי כרמון, כששרה נתניהו גילתה שמשכורתה ממומנת מכיסו הפרטי של בעלה, היא "אמרה שהיא מבקשת שאני אחזיר את הכסף, שזה הכסף הפרטי שלהם. אני שילמתי את המחיר". לדבריה, המחיר היה שהפסיקה לעבוד אצל נתניהו. 

משה קצב צילום: אילן אסייג

כשנשאלה כרמון אם הבחינה בכך ששרה נתניהו פוסלת אנשים, השיבה בחיוב. לדבריה, מי שלא עובר את סף הסינון של רעיית ראש הממשלה, "אז אין לו סיכוי אצלו. זה כבר עניין שביניהם. ראיתי את זה". היא הוסיפה כי נתניהו ויתר במקרים כאלה וכי היא לא שוחחה עמו על עניינים מסוג זה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ