השכן מרעיש? המשטרה תחרים את ציוד ההגברה

השר אהרונוביץ' מתכוון להעביר חוק שיאפשר לשוטרים להחרים ציוד, בדיוק כמו בגרמניה. מחקר: 80% מפניות הציבור למשטרה עוסקות במפגעי רעש

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

אחרי האלכוהול ברחובות, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ’ יוצא למאבק במסיבות רועשות בבתים. לקראת הקיץ מתכוון השר להעביר בכנסת, בהליך מזורז, חוק שיאפשר למשטרה להחרים מיד מערכות סטריאו מאזרחים שישמיעו מוסיקה רועשת אחרי השעות המקובלות.

באחרונה נערך מחקר במשרד לביטחון פנים, שניתח את האירועים המטרידים יותר שבגללם פונים אזרחים למוקד המשטרה. המחקר מצא כי המטרד הגדול יותר הוא שכנים שמשמיעים מוסיקה בווליום גבוה בשעות היום. על פי נתוני המשרד, כ-80% מהאזרחים שפונים למשטרה מתלוננים על רעש בשל מוסיקה שהפעיל שכן בביתו בקול גדול. תלונות נוספות הן על מוסיקה שמפעילים נערים בגינות ציבוריות.

לאחרונה ביקר השר בגרמניה ולמד בשיחה עם ראשי המשטרה שם על דרכה להתמודד עם התופעה. בגרמניה, נאמר לשר, הנושא מטופל מיד. במקרה של תלונה על מוקד מוסיקה בווליום גבוה, המשטרה המקומית רשאית להחרים בו ברגע את ציוד המוסיקה בישראל אין למשטרה סמכות לכך.

כשאדם מתלונן על מוסיקה רועשת בקרבתו הנוהל הוא שניידת מגיעה למקום ומתריעה את על כך לפני השכן מקים הרעש. ברוב המקרים מפעיל המוסיקה חוזר ומשמיע אותה כשהמשטרה עוזבת, ואז המשטרה נקראת שנית. בשל עומס עבודה של כוחות המשטרה, הפרש הזמן בין ההתרעה הראשונה לשנייה עשוי להיות שעה ויותר. אזרחים סיפרו שבמקרים רבים, אותו שכן או שכנים חוזרים על מנהגם עם המוסיקה בכל שבוע. 

פקחי עיריית ת"א מחרימים ציוד הגברה במועדון בנמל, ארכיוןצילום: טלי מאייר

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ