אישום נוסף נגד שמעון קופר: רצח גם את אשתו הראשונה

לטענת הפרקליטות, קופר רצח את אורית קופרשמידט ופיזר סביבה תרופות, כדי לטעון שהתאבדה. הוא מואשם גם ברצח אשתו השלישית, ג'ני מור

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
רויטל חובל
רויטל חובל

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שלישי) בקשה לתיקון כתב האישום נגד שמעון קופר, כך שיכלול גם את רצח אשתו הראשונה, אורית קופרשמידט. כתב האישום המקורי נגד קופר הוגש בנובמבר בגין רצח ג'ני מור, אשתו השלישית. 

קופר נישא לקופרשמידט בשנת 1983 ולשניים שני ילדים. על פי כתב האישום, בשנת 1992 הוא ניהל מערכת יחסים מקבילה עם שרונה בודנשטיין והציג עצמו בפניה כאדם גרוש, העובד בשירות הביטחון הכללי. בנובמבר 1993 גילתה ש' שקופר נשוי והוא עבר להתגורר עמה.

בפרקליטות ובמשטרה חושדים כי בינואר 1994 רצח את אשתו. יום לפני מותה אמר קופר לש' שעליו לישון בביתה של קופרשמידט כדי להשגיח על הילדים. גופתה נמצאה בביתם בתל כביר ללא סימני אלימות. בפרקליטות חושדים כי קופר ניסה ליצור מצג שווא לפיו קופרשמידט התאבדה, ועל כן פיזר כדורים ותרופות שונות סביב גופתה. תחילה סירב לאפשר את נתיחתה, אולם בהמשך הסכים. דו"ח הפתולוג קבע כי סיבת המוות אינה ברורה.

שמעון קופר החשוד ברצח נשותיו בהארכת מעצרו צילום: ניר קידר

בבקשתה לתקן את כתב האישום מסבירה הפרקליטות כי היא מוגשת לאחר שנגבו עדויות נוספות המחזקות את החשדות לרצח האישה הראשונה. לטענתה, התיקון של כתב האישום אינו פוגע בהגנתו של קופר שכן הוא מוגש בטרם השיב לכתב האישום ולפני שהתקיים דיון בבקשת המעצר עד תום ההליכים.

ההליך נגד קופר בפני שופטי בית המשפט המחוזי בלוד טרם החל, וסנגורו של קופר, עו"ד איתי הרמלין, ביקש לטעון טענות מקדמיות ביום חמישי הקרוב לפני שיגיב לכתב האישום. בין השאר טען הרמלין כי יש למחוק מכתב האישום את הרקע שמופיע בכל הנוגע למותן של נשותיו של קופר, כאשר הוא הואשם אך ורק במותה של ג'ני מור. אם תתקבל בקשת הפרקליטות להכנסת אישום נוסף על רצח קופרשמידט, טענה זו של הרמלין תהיה בטלה.

סנגורו של קופר הוסיף כי "הנאשם מכחיש מכל וכל את הטענות נגדו".

הפרקליטות: לא לשדר תחקיר נוסף של עובדה בנושא

סיפורו של קופר נחשף בתחקיר עובדה במארס 2010 על ידי הכתב עמרי אסנהיים. התחקיר הוביל לפתיחה מחדש של חקירת המשטרה, לאחר שהתיק נגדו נסגר בעילה של חוסר אשמה. מחר צפוי להתקיים דיון בבית המשפט העליון בערעור שהגישה "עובדה" נגד פסק הדין של שופט בית המשפט המחוזי גדעון גינת, שאסר על פרסום תחקיר נוסף על הפרשה, בנימוק של פגיעה בעקרון הסוביודיצה.

הדיון בערעור עובדה יידון בפני הרכב בראשות הנשיא אשר גרוניס ובפני השופטים אסתר חיות ונועם סולברג. בתגובתה פרקליטות המדינה, שהגישה את כתב האישום וטענה כי יש להותיר על כנו את פסק הדין של השופט גינת. "המדינה סבורה כי צדק כבוד בית המשפט המחוזי בקביעתו כי בנסיבות אלה, שידור הראיונות, לאחר שהוגש כתב האישום ובטרם נשמעו העדויות בהליך הפלילי, עלול לפגוע ולהשפיע ביודעין או שלא ביודעין, הן על השופט הדן בהליך הפלילי, הן על העדים והן על גורם אחר המעורב בהליך הפלילי". המדינה הוסיפה כי קיים הבדל בין פרסום הכתבה הראשונה טרם הגשת כתב האישום והחשיבות הציבורית שבפרסום הכתבה, לבין הכתבה הנוכחית הנוגעת לפרסום ראיונות עם עדות תביעה שטרם מסרו את עדותן בבית המשפט. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ