המשטרה מבקשת לסגור לצמיתות את "הבלוק" ו"החתול והכלב"

לאחר שהוצאו להם צווי סגירה ל-30 יום, פנתה המשטרה לבית המשפט בבקשה לסגור את המועדונים בעקבות סחר בסמים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

המשטרה הגישה לבית המשפט בקשה להוציא צווי סגירה לצמיתות למועדוני "הבלוק" ו"החתול והכלב" בתל אביב, שבהם על פי החשד התקיים סחר בסמים. בחודש שעבר הוציאה המשטרה צווי סגירה ל-30 יום לשישה מועדונים בתל אביב, בעקבות פעילות ממושכת של סוכן סמוי. ההכרעה צפויה בתחילת החודש הבא.

במהלך פעילותו תיעד הסוכן מכירות של כמויות גדולות של "סם האונס" ושל קוקאין, מריחואנה וסמים נוספים. בבקשה לסגור את המועדון לצמיתות נימקה המשטרה כי "העסק מהווה סכנה ממשית ומוחשית לשלום הציבור ומהווה פגיעה בשלטון החוק, בהיותו מקום עלייה לרגל של סוחרי סמים מרחבי הארץ, הפועלים להפצת הסמים המסוכנים באופן גלוי וללא כל הפרעה".

בעל מועדון "הבלוק", ירון טראקס, אומר כי על צו הסגירה הזמני בחודש שעבר שמע לראשונה בתקשורת. את הבקשה להוצאת צו סגירה לצמיתות קיבל שלשום בדואר. לדבריו, מאז נסגר המועדון לא הסכימו נציגי המשטרה להיפגש או לשוחח עם אנשי המועדון. "במשך כל החודש הזה אני התחננתי להיפגש, לדבר בטלפון, לקבל הנחיה, לשמוע מה הם רוצים שאני אעשה – עוד מאבטחים, עוד מצלמות – לא הסכימו לדבר איתי בכלל. כשהמנהל שלי הגיע לתחנת המשטרה אפילו לא הסכימו לאפשר לו להיכנס לתחנה. לא מוכנים לדבר איתנו. אני מרגיש בתוך סיוט", אומר טראקס. הוא מדגיש כי לא ידע על סחר בסמים בתחומי המועדון ועשה כל שביכולתו למנוע זאת.

בעלי המועדון הצטרפו לעצומה נגד כוונת המשטרה לסגור את המועדון לצמיתות. "ההחלטה להוציא בקשה לצו סגירה לצמיתות נעשתה באופן שרירותי וחסר שקיפות, מבלי לאפשר לבעלי המועדון לפעול בשיתוף פעולה עם המשטרה לעצירת תופעת הסחר בסמים במועדונים", נכתב בעצומה. "בעלי המועדון, שעד כה פעלו באישור משטרה מלא ועמדו בכל התנאים שניתנו להם, מוכנים לעשות הכל כדי לעמוד בכל תנאי חדש שהמשטרה תציב להם, אבל המסר שהועבר להם הוא שאין מקום לדיאלוג". קרוב ל-3,000 איש חתמו על העצומה בתוך שעות ספורות. 

מועדון הבלוק. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דודו בכר

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) פנתה למפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, וביקשה לבטל את הבקשה לסגירת מועדון "הבלוק" לצמיתות. "מועדון הבלוק פועל זה מספר שנים ומהווה כר ליצירה ולתרבות שוליים שאינה בהכרח באה לידי ביטוי במועדוני הלילה הרבים ברחבי העיר. המועדון עומד בסטנדרטים בינלאומיים ומושך תיירים ואמנים בולטים מרחבי העולם", כתבה. "תמוה בעיני חוסר השקיפות והשרירותיות בה הוחלט להוציא בקשה לצו סגירה לצמיתות מבלי לאפשר לבעלי המועדון לפעול בשיתוף פעולה עם המשטרה לעצירת תופעת הסחר בסמים במועדונים. תפקידה של המשטרה הוא אכיפת החוק ואין לצפות מבעלי מועדון לילה להשתמש בכלים שהינם בתחומה הבלעדי של משטרת ישראל ורשויות אכיפת החוק".

גם אסף זמיר, סגן ראש עיריית תל אביב מטעם סיעת הצעירים "רוב העיר", מותח ביקורת על התנהלות המשטרה. "אני חושב שסגירה לצמיתות של עסק הוא כלי מאוד קיצוני ולא מידתי. הוא פוגע על הדרך במאות עובדים, באלפי מבלים, בתדמית ובאווירה של חיי הלילה והתרבות התל אביבים", הוא אומר. "יש דרכים אחרות לאכוף ולמגר תופעות בלתי חוקיות שאינן על הגב של העובדים, בעלי העסקים והציבור. יהיה מאוד עצוב לראות מקום כזה שמהווה פנינה בחיי הלילה והתרבות התל אביבים נסגר. אסור לתת לזה לקרות". זמיר הוסיף כי בכוונתו לפעול ככל יכולתו בניסיון למנוע את סגירת המועדונים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ