יניר יגנה

ראש עיריית קרית מלאכי, מוטי מלכה, הורשע הבוקר (חמישי) בבית המשפט השלום בבאר שבע, במסגרת הסדר טיעון, בביצוע שתי עבירות של הטרדה מינית בשתי מתלוננות, ובעבירה של הפרת אמונים בנוגע להטרדות אלה. מלכה הגיש הבוקר מכתב התפטרות מעיריית קרית מלאכי.

מלכה גם הורשע, לפי הודאתו, בעבירה על חוק התכנון הבנייה, שעבר בכך שהשתתף בדיונים ועדת התכנון והבנייה שדנה בענייני מקורביו בעיר, אך לא הודיע בוועדה על ניגוד עניינים והשתתף בהצבעה.

לפי הסדר הטיעון, מלכה ישלם למתלוננות פיצוי בסך 60 אלף שקלים וייגזר עליו מאסר על תנאי. מהפרקליטות נמסר כי הסדר הטיעון עם מלכה נחתם רק לאחר שסוכם כי יפרוש מתפקידו לאחר הרשעתו. הוא התחייב שלא להתמודד בבחירות הקרובות לתפקיד ראש העיר.

מוטי מלכה בעת המשפט, ארכיוןצילום: אלון רון

בעקבות ההרשעה מסרה הפרקליטות כי "בהתחשב בוויתורים הלא משמעותיים שנעשו במסגרת הסדר הטיעון; בהודאתו של מר מלכה במיוחס לו, ובפיצוי שישלם למתלוננות, שנחסך מהן הצורך להעיד ושהסכימו להסדר, הרי שמדובר בהסדר ראוי שנותן מענה הולם לאינטרס הציבורי"

עוד מסרה הפרקליטות כי מלכה הורשע בכל הפרשות שהוחלט כי יש די ראיות בהן להעמידו לדין. ביחס לחשדות חמורים יותר, נמסר, מכיוון שלא נמצאו ראיות נוספות, הוחלט כי אין די ראיות להעמיד בהן את מלכה לדין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ