שמעון קופר משך את תביעת הדיבה שהגיש נגד "עובדה" בסך 5 מיליון שקל

קופר, הנאשם ברצח שתי נשותיו, הגיש את התביעה לפני שלוש שנים וישלם 30 אלף שקל הוצאות משפט. ביהמ"ש העליון דן בשידור תחקיר המשך בנושא

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

שלוש שנים מאז פורסמה הכתבה הראשונה של שמעון קופר תחת הכותרת "תעלומת האלמן הכפול" בתוכנית עובדה, הודיע היום (ראשון) קופר, הנאשם ברצח שתי נשותיו, כי הוא מושך את תביעת הדיבה בסך חמישה מיליון שקלים שהגיש נגד התוכנית. בשבוע שעבר ביקשה הפרקליטות להוסיף לכתב האישום שהוגש נגד קופר אישום נוסף על כך שרצח גם את אישתו הראשונה, אורית קופרשמיד.

תביעת הדיבה הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד חצי שנה לאחר פרסום הכתבה. לאחר מספר דיונים, שלח בית המשפט את הצדדים לגישור אצל המגשר עמוס גבריאלי, אך הגישור כשל והצדדים החלו לנהל הליך הוכחות. בחודש שעבר התקיים דיון בתביעה, תוך שהשופטת אסתר שטמר רומזת לקופר שכדאי לו לחזור בו מתביעתו.

מאז התנהל בין הצדדים הליך גישור על גובה ההוצאות, כאשר קופר היה מוכן לשלם 7,500 שקל בשל מצבו הכלכלי, אך בסופו של דבר נפסקו 30 אלף שקל הוצאות לטובת עובדה וסכום של עשרת אלפים שקלים שישולמו למגשר. בהודעה שהוגשה לבית המשפט הצהיר קופר כי הוא חוזר בו מכל טענותיו ומתחייב לשלם לתכנית הוצאות משפטיות בסך 30 אלף שקל.

שמעון קופר בבית המשפטצילום: ניר קידר

סיפורו של "האלמן הכפול" נחשף על ידי הכתב עמרי אסנהיים בעובדה על אף שהמשטרה החליטה באותו זמן לסגור את התיק נגד קופר מחוסר אשמה. אסנהיים הציג בכתבתו את נסיבות מותן של שתיים מנשותיו של קופר, אורית דורון-קופרשמיד וג'ני מור-חיים-מלמד, בנסיבות דומות. בתביעת הדיבה טען קופר, באמצעות עורכי דינו אלי הלם ונטלי יחיאלי-ברקוביץ', כי אין מקום לתחקיר ש"מרשיע" אותו במקום שבו נסגר נגדו התיק מחוסר אשמה.

מערכת התכנית טענה, באמצעות עורכות הדין טל ליבליך וליאת ברגמן-רביד, כי הכתבה הציגה את סימני השאלה שעולים מהסיפור ואת השאלה האם דרושה חקירה חוזרת. ואכן כמה חודשים אחרי פרסום הכתבה פתחה היחידה המרכזית של מחוז מרכז במשטרה בחקירה חוזרת וסמויה נגד קופר שבסופה נעצר קופר באוקטובר האחרון.

כעת מנהלת עובדה קרב משפטי על פרסום של תחקיר המשך על הפרשה, שנעצר ברגע האחרון. עורכי דינו של קופר הגישו בקשה לצו מניעה על פרסום הכתבה בטענה שפרסום התחקיר, ובכללו ראיון עם הרופאה המרדימה שנחקרה בחשד שסיפקה לקופר את החומר ששימש להרדמת רעייתו המנוחה. שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, גדעון גינת, החליט לקבל את העתירה.

בשבוע שעבר התקיים דיון בבית המשפט העליון. בדיון קיבל נשיא העליון, השופט אשר גרוניס, חלק מטענות מערכת התוכנית לפיהן צו המניעה פוגע רק בה, בעוד ששאר כלי התקשורת פרסמו את עדויות הרופאה. "צו המניעה מופנה נגד גורם תקשורתי מסוים. הטענה היא שבכל אמצעי התקשורת האחרים אין בעיה וזה לא מתקבל על הדעת שבמקרה פניתם לגורם תקשורתי א' וכל האחרים עושים מה שהם רוצים", אמר גרוניס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ