מרכז השלטון המקומי תומך בהמשך כהונתו של צבי בר

בהצטרפו לעתירה בבית המשפט העליון ביקש הארגון לתמוך בבר המואשם בקבלת שוחד בסך כשני מיליון שקלים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
רויטל חובל
רויטל חובל

מרכז השלטון המקומי ביקש אתמול מבית המשפט העליון להצטרף כצד לעתירה שהוגשה נגד המשך כהונתו של ראש עיריית רמת גן צבי בר. הארגון מבקש לתמוך בבר, המואשם בקבלת שוחד בסך כשני מיליון שקלים.

ב- 2011 עתר לבג”ץ ד”ר אבי ליליאן, חבר אופוזיציה במועצת העיר ברמת גן, נגד המשך כהונתו של בר שהיה אז חשוד בקבלת שוחד. משהוגש כתב האישום בינואר השנה, הפך הדיון למשמעותי עוד יותר. בית המשפט העליון מתבקש לקבוע אם בדומה לשרים, גם ראשי ערים יידרשו להתפטר עם הגשת כתב אישום נגדם בעבירות חמורות.

במרכז השלטון המקומי, הניזון מכספי הרשויות המקומיות, טוענים כי לעתירה נגד צבי בר השלכות שעשויות להשפיע על ראשי ערים נוספים החשודים בביצוע עבירות או שמתנהלים נגדם הליכים ועל כן ראוי שתישמע עמדתם. על פי פקודת העיריות, ראש עיר פסול מלכהן בתפקידו רק אם הורשע בפסק דין ונקבע שבעבירה שבה הורשע דבק קלון.

צבי ברצילום: תומר אפלבאום

במרכז השלטון המקומי טוענים שאין זה מקומו של בית המשפט העליון להתערב בסוגיה וכי הכנסת היא זו שעשויה להכריע בעניין. עו”ד נועה בן אריה, היועצת המשפטית של מרכז השלטון המקומי, אומרת כי ההחלטה להצטרף כצד בעתירה נולדה לאחר פנייה מצד בר.

העתירה עשויה להשפיע על המשך כהונתם או התמודדותם בבחירות הקרובות של כמה ראשי רשויות, בהם ראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר, הפעיל בהנהלת מרכז השלטון המקומי. בחודש שעבר הוחלט להגיש כתב אישום נגד רוכברגר בכפוף לשימוע. כמוהו גם ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני, שהודעה על כתב האישום הצפוי נגדו אמורה להתקבל לאחר חג הפסח.

בבקשה שהוגשה לבית המשפט כותבת בן אריה כי “תוצאותיה של עתירה זו עשויות להשליך על עתידם של נבחרי ציבור נוספים והכל בטרם הוכרע דינם ובטרם הוכחה אשמתם... העתירה מבקשת כי בית המשפט יקבע אמות מידה כלליות הסוטות סטייה של ממש מהחוק”. בן אריה הסבירה ל”הארץ” כי “כיום לא קיימת הוראת חוק שמעבירה אדם מתפקידו לאחר הגשת כתב אישום. מי שצריך להידרש לנושא זה המחוקק ולא בית המשפט העליון.

ההיסטוריה מלמדת שהבירורים המשפטיים יכולים להוליד עכבר מהר גבוה מאוד, ע”ע אולמרט”. עפר לרינמן, עורך דינו של העותר אבי ליליאן נגד המשך כהונתו של בר, מתנגד להצטרפותו של מרכז השלטון המקומי לעתירה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ