יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

גבר בן 52 נעצר הערב (שלישי) בחשד שירה למוות באשתו בת ה-43 בעת שנסעו במכוניתם בפתח תקוה. ברכב שהתה גם בתם בת ה-14, שלא נפגעה באירוע.

מחקירה ראשונית עולה שהגבר, תושב ראש העין, ניהל ויכוח עם אשתו, עמה הוא נמצא בהליכי גירושים, שעה שנסעו מפתח תקוה לכיוון ביתם בראש העין. האשה נהגה במכונית, הבעל ישב לצדה ובתם בת ה-14 ישבה במושב האחורי. כאשר היו סמוך לצומת עין גנים, האיש שלף את אקדחו האישי וירה שני כדורים בראשה של אשתו ובפלג גופה העליון. לאחר כמה עשרות מטרים התנגש הרכב בגדר ההפרדה בכביש, והבעל התקשר למשטרה והודיע שירה באשתו.

לפי המשטרה, החשוד עובד כמאבטח בבית ספר בעירו, והוא נשא עמו אקדח במסגרת עבודתו בחברת אבטחה. לגורמי הרווחה בעיר ולמשטרה לא ידוע על מקרים קודמים או דיווחים על אלימות בין בני הזוג. הגבר נלקח להמשך חקירה בתחנת המשטרה בפתח תקוה, והבת נלקחה לבדיקות בבית החולים שניידר בעיר.

זירת הרצח בפ"ת, הערבצילום: ניר קידר

מעואיה קבהא, פרמדיק מד"א שהגיע למקום, סיפר: "בשעה 21:30 קיבלנו קריאה על אשה שככל הנראה נמצאה ירויה סמוך לצומת עין גנים. כשהגענו למקום מצאנו גברת שוכבת ליד הרכב מחוסרת הכרה ללא נשימה וללא דופק, נאלצנו לקבוע את מותה. במקום נכחה ילדה כבת 14 שהיתה נסערת ובאי שקט. לאחר שהרגענו אותה, פינינו אותה לטיפול בטראומה בבית החולים שניידר". הוא הוסיף: "הגבר היה במקום כשהגענו ונעצר על ידי המשטרה. הילדה הועברה למחלקת ילדים בית החולים שניידר, שם היא מטופלת גם על ידי עובדת סוציאלית".

מדובר במקרה נוסף של חשד לרצח בידי מאבטח. זאת לאחר שבתחילת החודש רצח דב תגר, מאבטח גרוש מחיפה, את בת זוגו ובנה בדקירות סכין, ולאחר מכן ירה למוות בחברו. בתום מסע ההרג הוא ירה בעצמו למוות לעיני המשטרה.

מנתוני מחקר על תעשיית האבטחה בישראל, שפורסמו בדצמבר 2011, עלה כי בין השנים 2010-2002 נרצחו 12 נשים ו-11 גברים מירי נשק שהיה בחזקת מאבטח. עוד התברר כי חברות האבטחה אינן אוכפות את החוק המחייב אותן לאסוף את כלי הנשק מהמאבטחים בתום המשמרת. לפי הנחיות המשרד לביטחון הפנים, על נשק ארגוני להיות מאופסן בנשקייה בשעות שאינו משמש למטרות מילוי התפקיד, מלבד מאשר במקרים חריגים.

ב-2005 קבעה ועדת ברינקר - ועדה בין-משרדית שבדקה את מערך כלי הנשק לשומרים בישראל, בראשות ניצב בדימוס דני ברינקר - כי יש למנוע ממאבטחים לקחת את נשקם בתום יום העבודה לביתם. עוד קבעה הוועדה כי בישראל מספר גבוה של מאבטחים חמושים, גם במקרים שבהם אין צורך ממשי בכך. בשנים האחרונות קיבלו באגף לרישוי כלי ירייה ובמשטרת ישראל החלטה לצמצם את תפוצת הנשק בקרב האזרחים במדינה. בין היתר, הוחלט בשנים האחרונות לבטל חלק מהתבחינים - הקריטריונים שהעניקו אפשרות לבעלי עסקים לזהב וליהלומים לשאת עמם נשק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ