בית המשפט ידון השבוע בבקשת המשטרה לסגור את "הבלוק"

חודש וחצי אחרי שנסגר עם מועדונים נוספים, המקום שב לפעול. בעליו טוען: השוטרים ממשיכים להקשות. צפו בכרזות התמיכה שהכינו אמנים למען המועדון

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

בית משפט השלום בתל אביב ידון ביום חמישי בבקשת המשטרה להוציא צו סגירה לצמיתות למועדון הבלוק בדרום העיר. המשטרה סגרה את המועדון לפני חודש וחצי יחד עם חמישה מועדונים נוספים בעקבות פעילות ממושכת של סוכן סמוי, שתיעד מכירות סמים.

לפני עשרה ימים פג תוקפו של הצו הזמני שאסר על מועדון הבלוק לפעול במשך 30 יום. המשטרה ביקשה להאריך את הצו עד להחלטה אם לסגור את המועדון לצמיתות, אך בית המשפט דחה את בקשתה. גם ערעורי המשטרה נדחו.

בימים אלה שב המועדון לפעילות, אך לדברי הבעלים, המשטרה ממשיכה להערים עליו קשיים בניגוד להחלטת בית המשפט. בעקבות הקשיים האלה, נאלץ המועדון לבטל שתי מסיבות מתוכננות.

11 מתוך 11 |
כרזות למען מועדון הבלוקצילום: דניאל שמי
1 מתוך 11 |
כרזות למען מועדון הבלוקצילום: עידן זכאי
2 מתוך 11 |
כרזות למען מועדון הבלוקצילום: נטע כהן וליאור בן חורין

"ברגע שהתברר שבית המשפט לא הולך לשנות את ההחלטה, המשטרה המשיכה ואפילו החריפה את הקשיים שהיא מערימה עלינו מלפתוח את המועדון בדרכים שונות", אומר הבעלים ירון טראקס. "התחושה שלי היתה שהם לא מקבלים את החלטת בית המשפט".

בבקשה לסגור את המועדון לצמיתות נימקה המשטרה כי "העסק מהווה סכנה ממשית ומוחשית לשלום הציבור ומהווה פגיעה בשלטון החוק, בהיותו מקום עלייה לרגל של סוחרי סמים מרחבי הארץ, הפועלים להפצת הסמים המסוכנים באופן גלוי וללא כל הפרעה".

טראקס דוחה את טענות המשטרה ומדגיש כי הוא ועמיתיו לא ידעו דבר על סחר בסמים בשטח המועדון. לדבריו, הם עשו וממשיכים לעשות כל שביכולתם כדי למנוע תופעות כאלה. הוא הביע תקווה כי בית המשפט יאפשר למועדון להמשיך לפעול עד לתום ההליך המשפטי ובסופו של דבר ידחה את בקשת המשטרה לסגור את המקום לצמיתות.

"אני מבין מעורכי הדין שלי שייתכן שהחלטה סופית לא תהיה באותו יום והדיון יתארך לשבועות או אפילו לחודשים", הוא אומר. "השופט כן יצטרך להחליט אם אנחנו רשאים להמשיך לעבוד עד להכרעה סופית. זה מאוד משמעותי. אם אנחנו לא נעבוד בינתיים זה מאוד מפחית את הסיכויים שלנו לשרוד".

מועדון החתול והכלב, שגם אותו סגרה המשטרה לפני חודש וחצי, לא שב בינתיים לפעילות. המשטרה הגישה לבית המשפט בקשה להוציא גם למועדון זה צו סגירה לצמיתות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ